بورس یکشنبه چگونه آغاز می‌شود؟ / آیا صف‌های فروش سنگین شکسته می‌شوند؟

بورس یکشنبه چگونه آغاز می‌شود؟ / آیا صف‌های فروش سنگین شکسته می‌شوند؟

در جریان مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز یکشنبه 26 مرداد، فشار عرضه در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز احتمالا موجب شروع قرمز بورس خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز یکشنبه، فشار عرضه در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود امروز نیز شاهدی شروع سرخی در بازار سهام باشیم. این در حالی است که برخی از کارشناسان احتمال پایان روند نزولی در نیمه دوم معاملات امروز را می‌دهند.

در جریان مرحله ثبت‌ سفارش سه نماد خودرو، وتجارت و خگستر بیشترین حجم صف فروش را به خود اختصاص داده‌اند و نمادهای شاخص‌سازی چون شپنا، وغدیر و شتران نیز فشار عرضه شدیدی را تحمل می‌کنند. در طرف تقاضا نیز سه نماد ولپارس، ونیکی و سیتا نیز بیشترین حجم صف خرید را دارند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که روز گذشته شاخص در ادامه روند نزولی خود بیش از 70 هزار واحد دیگر سقوط کرد تا در آستانه سطح یک میلیون و 900 هزار واحدی برسد. سطحی که به احتمال بسیار زیاد در آغاز معاملات امروز شکسته خواهد شد. و این در حالی است که روند نزولی بازار سهام بسیاری از سهامداران را نگران کرده است.

 

پیش از شروع معاملات امروز نمادهای گوهران، غالبر و کلوند به دلیل افشای اطلاعات گروه الف متوقف شده‌اند. همچنین نماد خساپا در کنار نمادهای عرضه اولیه اخیر نیز پس از ساعت معاملاتی عادی دادوستد می‌شود.

این در حالی است که از امروز فروش اوراق سلف نفتی نیز آغاز شده است، اوراقی که در آن قیمت هر بشکه ۹۴۴ هزار و ۶۲۲ تومان تعیین شده، دو ساله و با نرخ سود ۱۹ درصد عرضه می‌شود. اوراقی که برخی تحلیلگران افزایش جذابیت آن را یکی از دلایل سقوط بورس در روزهای اخیر می‌دانند.

آخرین اخبار و اطلاعات بازار سهام را از صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند