برگزاری مراسم سالگرد تختی با حضور شورایی‌ها؛

پیگیری شورای شهر برای نامگذاری ۱۷ دی به نام «تختی و ورزش تهران»

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت جهان پهلوان تختی گفت: بنا بر پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مطرح شده بود که روز 17 دی به نام جهان پهلوان تختی و روز ورزش تهران نام‌گذاری شود که درحال پیگیری مراحل آن هستیم.

پیگیری شورای شهر برای نامگذاری ۱۷ دی به نام «تختی و ورزش تهران»

محمد جواد حق‌شناس با تاکید بر این‌که با تغییر مدیریت شهری تهران مردم در انتظار مشاهده تغییراتی در تصمیم‌گیری‌های شهری هستند، افزود:‌ در دوره جدید توجه به مسائل فرهنگی قطعا یکی از موضوعات محوری خواهد بود و در شورای شهر نیز این باور را داریم که باید شهر را به سوی توسعه انسان محور سوق دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو شورای شهر تهران گفت: لذا دراین راستا استفاده صحیح و دقیق ظرفیت‌های فرهنگی تهران، ری و شمیران یکی از راهبردهای مهم شورای شهر پنجم خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه گرامیداشت بزرگانی چون تختی به منزله اهمیت به همین ظرفیت‌های فرهنگی است، تصریح کرد: برای سالگرد درگذشت مرحوم تختی مراسمی را در مزار وی با اعضای شورای شهر برگزار خواهیم کرد تا این مورد نمادی از اهمیت حفظ میراث شهرمان باشد.

حق‌شناس ادامه داد: نام‌گذاری یکی از معابر اصلی شهر به نام جهان پهلوان تختی در دستور بررسی کمیسیون نام‌گذاری قرار دارد و امسال شورای شهر در مراسم بزرگداشت تختی که همه‌ساله در آرامگاه وی در ابن بابویه برگزار می‌شود به طور فعال مشارکت خواهد داشت.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طرحی که برای نام‌گذاری روز تختی در تقویم رسمی کشور ارائه شده بود گفت: بنا بر پیشنهادی که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مطرح شده بود روز ۱۷ دی به نام جهان پهلوان تختی و روز ورزش تهران مطرح شد که درحال پیگیری مراحل هستیم.

وی افزود: چرا که برابر قانون مرجع تصویب نام‌گذاری روزهای تقویم در کشور شورای فرهنگ عمومی است که ما پس از تصویب این پیشنهاد در شورا آن را به شورای فرهنگ عمومی ارسال خواهیم کرد.

حق‌شناس تاکید کرد: چنانچه پیشنهاد یک نام‌گذاری در صحن شورا توسط منتخبین مردم مصوب شود و از دلایل متقن و منطقی برای اجرا برخوردار باشد؛ حتما از طریق شورا فرهنگ عمومی بررسی و نسبت به آن اقدام خواهد شدا امیدواریم این روز رد تاریخ رسمی کشور به ثبت برسد.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید