پیگیر بهبود وضعیت آب شرب خرمشهر هستیم

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بهبود وضعیت آب شرب این شهرستان با تمام توان در دست پیگیری است و ظرف دو هفته آینده مردم شاهد تحول چشمگیر در این حوزه خواهند بود.
پیگیر بهبود وضعیت آب شرب خرمشهر هستیم

عبدالله سامری شامگاه جمعه در آیین گرامیداشت روز ملی اصناف در این شهر گفت: در حال حاضر ۱۰ متر از پایان کار عملیات بسته شدن سد خاکی مارد باقی مانده است و پیش بینی می‌شود تا سه روز آینده عملیات اجرایی آن پایان یافته و با بسته شدن این سد از پیشروی آب شور به رودخانه کارون جلوگیری می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده مردم خرمشهر افزود: مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر نیز تا سه راه حسینیه به اتمام رسیده و تا پایان هفته آینده به خط انتقال طرح غدیر شهرهای آبادان و خرمشهر وصل می‌شود.

سامری گفت: برای بهبود وضعیت آب آشامیدنی خرمشهر فشارهای زیادی به دولت وارد شد ، همه مسئولان وزارت نیرو، استانی و شهری پای کار هستند و امید است تا چند روز آتی شاهد شیرین شدن آب شرب باشیم.

سامری بابت شور شدن آب آشامیدنی از مردم خرمشهر عذرخواهی کرد و گفت: از اینکه مردم خرمشهر تاکنون معضلات شوری آب را تحمل کرده اند، عذرخواهی می کنم.

نماینده مردم خرمشهر در این آیین نیز اتاق اصناف و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی را مرکز اقتصادی شهر عنوان کرد و گفت: اتاق اصناف و اتاق بازرگانی با همفکری می توانند مسایل و معضلات خرمشهر را به طور کلی حل کنند.

عبدالله سامری با بیان اینکه بازار خرمشهر باید از وضعیت سنتی خارج شود، گفت: امید است اتاق اصناف با آمدن اعضای جدید بتوانند مسایل اقتصادی و مشکلات واحدهای صنفی را برطرف کنند.

وی با اشاره به احداث اتاق اصناف گفت: یک قطعه زمین از سوی مسکن و شهرسازی جهت احداث اتاق اصناف آماده شده و انتظار می رود سازمان منطقه آزاد اروند در راه اندازی این اتاق مشارکت کند.

مدیر بهبود کسب و کار و توسعه منطقه آزاد اروند نیز طی سخنانی دراین برنامه مدعی شد : ورود عراقی‌ها به منطقه آزاد اروند چرخه مالی خوبی در بازارهای شهرهای آبادان و خرمشهر ایجاد کرده و شایعات مبنی بر گرانی و کمبود کالا غیرواقعی است و بر رونق بازارهای این شهرها تاثیر منفی می گذارد.

جبار عبود زاده با بیان اینکه منطقه آزاد اروند آمادگی کامل برای واردات کالاهای اساسی تنظیم بازار را دارد ، گفت: بالا بردن کیفیت کالاها و خارج کردن بازار از حالت سنتی علاوه بر رونق بازار می تواند در جذب گردشگر خارجی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی اصناف را چرخه محرکه شهر عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد اروند آمادگی کامل برای بهبود وضعیت شهرهای آبادان و خرمشهر را دارد و به دنبال ایجاد اشتغال بوده تا سطح زندگی مردم ارتقا یابد.

رئیس اتاق اصناف خرمشهر در این آیین گفت: اتاق اصناف آمادگی کامل برای ساماندهی و تحول وضعیت بازارها را دارد.

سید میثم هاشمی با اشاره به کلنگ‌زنی ساختمان اتاق اصناف در آینده نزدیک گفت: ساختمان اتاق اصناف پس از ۳۰ سال کلنگ زنی می شود.

وی احداث شهرک کارگاهی صنوف مزاحم و آلاینده را ضروری خواند و گفت: امید است با مشارکت بخش خصوصی این شهرک در خرمشهر احداث شود.

در پایان این مراسم از اعضای واحدهای صنفی فعال و نمونه تجلیل شد.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز