ایران بروکر
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

پیگیر حل مشکلات خودروسازان هستم

40 درصد اقتصاد کشور حاصل فعالیت صنعتی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که تصمیم جدیدی برای قیمت‌گذاری خودرو انجام نشده است، گفت: کارگروه‌های کارشناسی برای رفع دلایل افزایش قیمت خودرو تعیین کرده‌ام و به‌صورت جدی پیگیر آن هستم تا حقوق خودروسازان و مردم تامین شود.

رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما تثبیت قیمت‌ خودرو و جلوگیری از نوسان آن است، اظهار کرد: یک کار گروه کارشناسی تعیین کرده‌ام تا کل فرایند تولید را بررسی کرده و عوامل افزایش قیمت‌ها رفع شود. خودروسازی یکی از صنایع عمده کشور ما است و به همین دلیل کار گروه تخصصی نیز تعیین کردم تا موانع و مشکلات خودروسازان در حوزه تولید و نوسانات قیمت‌ها و ثبت‌نام‌ها را بررسی کنند. خود من نیز به‌صورت جدی پیگیری می‌کنم تا حقوق مردم و خودروسازان تامین شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر صنعت در پاسخ به این پرسش که آیا در زمینه قیمت‌گذاری خودرو تجدید نظر خواهد شد، گفت‌: تصمیم جدیدی در این زمینه نگرفته نشده است.

وی در مورد افزایش قیمت کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: کالاهایی که دولت آنها را در گروه یک قرار داده است نوسانات کمی داشته‌اند. بخشی از کالاهای عمومی غیر اساسی نوساناتی داشتند که تاکید رییس‌جمهور این است که سعی کنیم این نوسانات را کم کنیم. من هم به همکارانم گفته‌ام که در حوزه این کالاها تمهیداتی داشته باشند تا از نوسان قیمت آنها جلوگیری کرده و مردم هم بتوانند به قیمت این کالاها دسترسی روزانه داشته باشند.

رحمانی در پایان، گفت‌: برای واردات کالاهای اساسی مشکلی نداریم. دولت ارز این کالاها را تامین کرده است و در حد کافی ذخیره‌سازی داریم.

 

منبع: ایسنا

نظرات