چاره‌ای جز افزایش قیمت شیرینی نداریم

چاره‌ای جز افزایش قیمت شیرینی نداریم

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی‌های تهران گفت: اقلامی همچون نارگیل، پودر کاکائو و وانیل وارداتی است و قیمت آن هر روز با قیمت دلار تغییر می‌کند علاوه بر آن افزایش قیمت اقلامی مانند تخم‌مرغ از کارتنی ۳۵ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان و روغن مایع از ۶۰ هزار تومان به ۹۵ هزار تومان چاره‌ای جز افزایش قیمت برای ما نگذاشته است.

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی‌های تهران در خصوص روغن و کمبود آن در بازار گفت: متاسفانه اصلی‌ترین مشکل ما در حال حاضر کمبود روغن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به طوری که در هفته‌های اخیر هر روز همکاران ما با اتحادیه تماس می‌گیرند و از نبود روغن و یا غیر واقعی بودن قیمت آن شکایت دارند.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی ایام ماه مبارک رمضان و مصرف زولبیا و بامیه در اکثر سفره‌های مردم روغن سرخ کردنی یکی از کالاهای اساسی قنادی‌ها است که طی صحبتی که با آقای فاضلی رییس اتاق اصناف ایران داشتیم ایشان قول دادند تا هفته آینده این مشکل را حل کنند.

بهره‌مند در خصوص قیمت زولبیا و بامیه و شیرینی گفت: ما سه سال افزایش قیمت نداشتیم اما سرانجام سال گذشته به دلیل بالارفتن اکثر قیمت‌های مواد اولیه مجبور به افزایش قیمت شدیم امسال نیز با توجه به افزایش قیمت اقلامی مانند تخم مرغ که سال گذشته کارتنی ۳۵ هزار تومان می‌خریدیم اما امسال نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان شده و یا روغن مایع از ۶۰ هزار تومان به ۹۵ هزار تومان رسیده چاره‌ای جز افزایش قیمت نداریم.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی‌های تهران در خصوص تاثیر افزایش قیمت دلار در صنف خود گفت: طبیعتا این افزایش قیمت بر روی همه صنف‌ها تاثیر گذار است اقلامی همچون نارگیل، پودر کاکائو و وانیل وارداتی است و قیمت آن هر روز با قیمت دلار تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: از ماه‌های پیش افزایش قیمت دلار و برخی اقلام مصرفی ما شروع شده بود اما ما نمی‌توانستیم افزایش قیمت بدهیم زیرا این علم را داشتیم که مردم توانایی خرید را ندارند و تا جایی که می‌شد باید از افزایش قیمت جلوگیری کرد اما اکنون دیگر واقعا مجبور هستیم و نمی‌توانیم کاری بکنیم فلذا پیشنهاد خود را به اتاق اصناف ارئه دادیم و در این هفته میزان آن اعلام و از هفته آینده اعمال خواهد شد.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی‌های تهران در خصوص تعداد اعضای اتحادیه گفت: نوسانات بازار باعث شده که به برخی از اعضای ما مجبور به بستن شوند و برخی دیگر پروانه جدید بگیرند.

رعایت نکردن حریم صنفی اصلی‌ترین مشکل است. به طوری که شش سال پیش که من اتحادیه را تحویل گرفتم ۱۰۷۰ عضو داشتیم اما امروز ۱۲۰۰ عضو داریم.

وی در خصوص رسیدگی به شکایت مردم از قنادی‌ها و کافه‌ها گفت: در اتحادیه، کمیسیون حل اختلاف وجود دارد و مردم می‌توانند در صورت بروز مشکل با اتحادیه تماس بگیرند تا در اسرع وقت به شکایت آن‌ها رسیدگی شود.

البته مطابق آمار اتاق اصناف و سازمان‌های نظارتی اتحادیه ما کمترین میزان شکایت را داشته مخصوصا بعد از ابلاغ بخشنامه خالص فروشی که مطابق آن وزن شیرینی جدا از جعبه حساب می‌شود بسیاری از مشکلات حل شده است.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند