در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس بورسی مطرح شد:

چرا بورس مثبت شد؟ / سیر صعودی سهام تا کی ادامه دارد؟

چرا بورس مثبت شد؟ / سیر صعودی سهام تا کی ادامه دارد؟

در حالی که بازار سهام در دو روز اول هفته سیر نزولی چشم‌گیری را تجربه کرد همانطور که پیش‌بینی شده بود امروز شاخص کل بازار سهام در نوبت دوم معاملات سیر نزولی را از سر گذراند و مثبت شد.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلایل مثبت شدن شاخص بازار سهام گفت: افت قیمتی که در چند روز اخیر شاهد بودیم باعث جذابیت قیمت سهم‌ها در بازار شد، همچنین افزایش قیمت دلار به کانال بالای 23 هزار تومان و حمایت‌هایی که بعضی از نهادهای حقوقی بزرگ از بازار انجام دادند تا حدودی اطمینان را به بازار بازگرداند.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با اینکه آیا سیر صعودی شاخص بورس ادامه‌دار است؟ گفت: اینکه بخواهیم نظر بدهیم که بازار مثبت می‌ماند یا نه نیازمند کمی صبر است. معاملات دو سه روز آینده نشان دهنده ادامه سیر صعودی خواهند بود، اگر ارزش معاملات به همین صورت فعلی یعنی حدود 15 تا 20 هزار میلیارد تومان باشد و بازار تا آخر هفته روند خوبی را طی کند، می‌شود گفت که بازار روند نزولی را از سر گذرانده است.

وی در پایان افزود: به نظر من حجم معاملانی نشان دهنده این است که روند معاملات سیر نزولی را از سر گذرانده اما باز هم باید تا آخر این هفته صبر کرد.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند