کد خبر: 203263

چین به اقدامات ضد تجاری اروپا اعتراض کرد

چین بشدت به اروپا اعتراض کرده و هشدار داده است که سیاست‌های این اتحادیه در قبال چین، می‌تواند روابط اقتصادی دو کشور را به خطر بیندازد.

سرویس اقتصاد جهان -

چین بشدت به اروپا اعتراض کرده و هشدار داده است که سیاست‌های این اتحادیه در قبال چین، می‌تواند روابط اقتصادی دو کشور را به خطر بیندازد.

به گزارش تجارت‌نیوز، از روزنامه چاینادیلی چین؛ این اعتراض پس از آن صورت می‌گیرد که اروپا خواستار بازرسی‌هایی درباره تولیدات محصولات فولادی چین شده است.

«وانگ‌خه‌جون» از اداره بازرسی وزارت بازرگانی چین گفت: اروپایی‌ها برای سنجش فولاد چین و ارزیابی بهای آن از داده‌های دریافتی از برزیل استفاده می‌کنند که اصولا این کار درستی نیست و باعث می‌شود خساراتی به شرکت‌های چینی وارد شود.

چین به‌شدت به این بازرسی‌ها اعتراض کرده و هشدار داده است که حرکت‌های ضد تجاری علیه پکن می‌تواند برای طرفین زیان‌بار باشد.

مقام وزارت بازرگانی چین گفت: اتحادیه اروپا باید مقررات سازمان تجارت جهانی را مراعات کرده و در برابر شرکت‌های چینی با عدالت برخورد کند.

چین و اروپا سال‌هاست درباره بهای فولاد با یکدیگر درگیر منازعاتی هستند و این‌بار این اتحادیه از افزایش تعرفه‌ها بر روی محصولات فولادی چین بین ۱۷ تا ۲۷ درصد خبر داده است.

وزارت بازرگانی چین بر این باور است بازار دنیا از محصولات فولادی اشباع شده است و در این راستا باید کشورها برای حل اختلافات و بهبود شرایط بازار با یکدیگر همکاری کنند نه اینکه به‌دنبال اعمال تدابیر یک‌جانبه تجاری باشند.

چین می‌گوید کاهش ظرفیت تولید را شروع کرده و سال گذشته میلادی میزان تولید فولاد را ۵۰ میلیون تن کمتر کرده است و لازم است اروپا برای حل هر اختلافی با پکن وارد گفت‌وگو شود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.