سرگئی لاوروف:

چین با کمک روسیه و شرکایش، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان می‌شود

لاوروف+تجارت نیوز

وزیر خارجه روسیه گفت: چین با کمک روسیه و شرکای بریکس خود، به زودی عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا می‌رباید.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: چین به زودی با حمایت روسیه و هند که از شرکای اصلی گروه بریکس هستند، عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا تصاحب خواهد کرد و جایگاه اقتصاد اول دنیا را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، لاوروف خاطر نشان کرد: تاثیر رشد اقتصادی گروه بریکس در اقتصاد جهانی و گروه جی ۲۰ ( ۲۰ کشور برتر اقتصاد دنیا) منجر به چند قطبی شدن جهان خواهد شد.

وی گفت: معتقد هستم که همتایان غربی ما در گروه جی ۲۰ بیش از گذشته متوجه این موضوع شده‌اند که باید چانه بزنند و همچنین نیازمند به رسیدن توافق با بریکس هستند.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: بریکس تنها نیست و متحدین خود را دارد که شامل عربستان سعودی، مکزیک، آرژانتین و اندونزی است.

وی افزود: فکر می کنم که نیمی از گروه جی ۲۰ به دنبال شرکت کردن در فرآیند تصمیم‌گیری بریکس هستند.

لاوروف در ادامه خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در مورد چین صحبت کنیم باید بگویم که این کشور منابع اقتصادی و نیز منافعی هم در منطقه آمریکای لاتین دارد و می‌خواهد در این قسمت از جهان به دلیل اینکه منابع معدنی زیادی ندارد، سرمایه‌گذاری کند.

لاوروف گفت: آمریکای لاتین نه تنها برای چین بلکه برای شرکت‌های روسی هم جذاب است و از آنجایی که حضور شرکت‌های روسی و چینی در آمریکای لاتین عمیق‌تر می شود، به شدت بر این باور هستم که پروژه‌های بیشتری در این آمریکای لاتین خواهد بود و بریکس و بانک توسعه نوین که بخشی از بریکس است به این پروژها ملحق خواهند شد.

منبع: راشاتودی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند