کد خبر: 159712

چین بزرگ‌ترین دارنده اوراق بهادار آمریکایی در جهان

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: مجموع ذخایر اوراق بهادر آمریکایی چین در ماه جولای به ۱.۱۶۶ تریلیون دلار رسید که همچنان بزرگ‌ترین دارنده این اوراق در جهان است.

چین بزرگ‌ترین دارنده اوراق بهادار آمریکایی در جهان
سرویس اقتصاد جهان -

آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که چین در ماه جولای ذخایر اوراق بهادار آمریکایی خود را برای ششمین ماه متوالی با افزایش پیش برد و بزرگ‌ترین دارنده ذخایر اوراق بهادار آمریکا در جهان باقی ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال چین در ماه جولای ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به اوراق بهادار آمریکایی خود افزود و مجموع آنها به یک تریلیون و ۱۶۶ میلیارد دلار رسید.

در ماه ژوئن هم چین عنوان بزرگ‌ترین دارنده اوراق بهادار آمریکایی را بار دیگر ازان خود کرده بود؛ در ماه اکتبر سال گذشته میلادی ژاپن این عنوان را به خود اختصاص داده بود.

ذخایر اوراق قرضه آمریکایی ژاپن در ماه جولای با ۲۲.۳ میلیارد دلار افزایش به ۱.۱۱۳۱ تریلیون دلار رسید. بر همین اساس مجموع ذخایر خارجی اوراق قرضه آمریکایی در جهان در ماه ژوئن به ۶.۱۷۱۶ تریلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.