موضوعات داغ:

کاهش اندک قیمت نفت در بازارهای جهانی

کاهش اندک قیمت نفت در بازارهای جهانی

به دنبال جبران نگرانی کاهش تقاضا برای سوخت ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین به علت انتظار برای کاهش تولید توسط کشورهای تولیدکننده نفت، قیمت این کالای اساسی امروز در بازارهای جهانی اندکی تغییر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ به دنبال جبران نگرانی کاهش تقاضا برای سوخت ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین به علت انتظار برای کاهش تولید توسط کشورهای تولیدکننده نفت، قیمت این کالای اساسی امروز در بازارهای جهانی اندکی تغییر کرد.

قیمت نفت برنت با 5 سنت کاهش 57.27 دلار در هر بشکه فروخته شد. این نوع نفت هفته گذشته 5.2 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده بود که بیشترین افزایش از سپتامبر 2019 به شمار می‌رفت.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 4 سنت افزای 52.09 دلار در هر بشکه معامله شد. این نوع نفت هفته گذشته را با افزایش 3.4 درصدی به پایان برده بود.

ژاپن، چهارمین مصرف کننده نفت جهان یک کاهش رشد اقتصادی 6.3 درصدی را در سه ماهه سوم سال 2019 ثبت کرد که نشان از کاهش بیشتر در سه ماهه نخست 2020 دارد.

جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازار در سنگاپور گفت: «نفت همچنان به شدت در برابر مازاد عرضه و رکود اقتصادی در چین و دیگر بخش‌های آسیا ناشی از شیوع کرونا آسیب‌پذیر است».

آژانس ‌بین‌الملل انرژی هفته گذشته اعلام کرد این ویروس، تقاضا برای نفت را در سه ماهه نخست سال 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، روزانه 435 هزار بشکه کاهش خواهد داد که نخستین کاهش سه ماهه‌ایی از بحران مالی 2009 خواهد بود.

تحلیلگران کپیتال ایکانومیست طی آخر هفته اعلام کردند بررسی کاهش اقتصادی بلندمدت ناشی از شیوع کرونا بسیار زود است و سرمایه‌گذاران باید در انتظار آمار تولیدات صنعتی ماه فوریه به ویژه در ماه فوریه باشند.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند