کد خبر: 170162

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خط ۲

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: پس از کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط ۳ و ۴ متروی تهران، این زمان در خط ۲ هم کاهش یافت.

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خط ۲
سرویس جامعه -

فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها در خط ۲ به ۴.۵ دقیقه کاهش یافته است، اظهار کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط موجود، اولویت اول شرکت بهره‌برداری متروی تهران است و در این راستا مدیریت تعمیرات و نگهداری قطارهای مترو و افزایش تعداد قطارهای فعال به منظور کاهش سرفاصله حرکت قطارها در دستور کار قرارگرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تجهیزات و طراحی اولیه خط ۲ متروی تهران را پاسخگوی سرفاصله حرکت ۲ و نیم دقیقه دانست و تصریح کرد: این سرفاصله تاکنون به دلیل کمبود واگن عملیاتی نشده است اما سعی می‌کنیم تا با افزایش ناوگان در آینده به این زمان برسیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه این کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط ۲ باعث افزایش ۱۰۰ هزار نفری در ظرفیت این خط می‌شود، گفت: خط ۲ متروی تهران به خط ۵ (تهران-گلشهر) متصل است و حجم بالای تردد در این خط سبب شده تا در خصوص اعزام قطارهای بیشتر در ساعات پرتردد اقدام شود.

وی ادامه داد: ایجاد این تغییرات در خط ۲ موجب کاهش ازدحام جمعیت به ویژه در ایستگاه‌های تقاطعی چون تهران (صادقیه)، شادمان، امام خمینی (ره) و دروازه شمیران می‌شود که امیدوارم در آینده نیز بتوانیم تعداد اعزام قطارها در این خط را افزایش دهیم.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، وی در پایان با بیان اینکه در یک ماه گذشته سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خطوط ۳ و ۴ مترو نیز کاهش یافته است، گفت: این اقدامات قبل از شروع فصل سرما که معمولا با تردد بیشتر خودروهای شخصی و آلودگی هوای پایتخت همراه است، انجام شد تا قدمی در جهت ترغیب شهروندان در استفاده از این ناوگان ایمن، سریع و پاک باشد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.