تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سیمان ارزان می‌شود؟/ قیمت واقعی هر پاکت سیمان ۱۷ هزار تومان

سیمان ارزان می‌شود؟/ قیمت واقعی هر پاکت سیمان ۱۷ هزار تومان

یک کارشناس صنعت سیمان از تداوم کاهش قیمت سیمان خبر داد و گفت: با وصل شدن برق کارخانه‌ها، سیمان از هفته آینده ارزان می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ساعات قطع برق صنایع سیمان کمتر شد. تولیدکنندگان می‌گویند فعلا ۳۰ درصد برق کارخانه‌ها وصل شده است اما بنا به گفته فعالان این صنعت هنوز مشخص نیست وضعیت برق صنایع چه زمانی به حالت عادی برمی‌گردد؟

نادر غفاری، کارشناس صنعت سیمان به تجارت‌نیوز گفت: در روزهای اخیر تولید نسبت به هفته‌های گذشته بیشتر شد. سیمان هم ارزان شده است و از هفته آینده حباب قیمت سیمان می‌ترکد و مردم منتظر ارزان شدن سیمان باشند.

به گفته غفاری، با آن که سال گذشته مصرف سیمان کل کشور ۶۰ میلیون تن بوده اما حالا اگر مشکل قطع برق نباشد، صنعتگران می‌توانند سیمان با ظرفیت ۸۰ تا ۹۰ میلیون تن تولید و توزیع کنند.

او ادامه داد: متاسفانه مشکل ناپایداری انرژی تولیدکنندگان منحصر به تابستان نیست و صنعتگران در زمستان هم با کمبود سوخت رو به رو می‌شوند.

قیمت واقعی هر پاکت سیمان ۱۷ هزار تومان!

غفاری همچنین با اشاره به قیمت واقعی سیمان گفت: قیمت هر پاکت سیمان از محل درب کارخانه‌ها با احتساب ارزش افزوده ۱۷ هزار تومان است.

زمستان سال گذشته اما عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن سیمان خبر از اجرای طرح عرضه مستقیم سیمان به مردم داد و اعلام کرده بود: « چنانچه هر فرد با مجوز ساخت و ساز به کارخانه‌ها مراجعه کند سیمان با قیمت مصوب به آنها فروخته خواهد شد. چرا که هدف از این طرح، توزیع عادلانه و کوتاه کردن دست دلالان است.»

این خبر در حالی اعلام شد که حالا غفاری می‌گوید که کارخانه‌ها سیمان را در حجم کم نمی‌فروشند و کسانی که بیش از ۱۰ تن سیمان نیاز دارند باید آن را از بورس کالا یا از توزیع‌کنندگان بخرند.

روز گذشته هم اسماعیل کاظمی قهی، رئیس اتحادیه مصالح‌فروشان از ارزان شدن سیمان در روزهای آینده خبر داد و گفته بود: «برق کارخانه‌های سیمان وصل شده است و مشتریان برای خرید سیمان چند روز دست نگه دارند، چرا که با وصل شدن برق کارخانه‌ها سیمان ارزان می‌شود.»

برای مطالعه بیشتر خبر سقوط قیمت سیمان در راه است؟ پیشنهاد می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند