موضوعات داغ:

کاهش ۱۳ درصدی قیمت دام زنده / آخرین نرخ گوشت در بازار

کاهش ۱۳ درصدی قیمت دام زنده / آخرین نرخ گوشت در بازار

مدیرعامل اتحادیه دامداران از کاهش ۱۳ درصدی قیمت دام زنده در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون قیمت گوشت در اکثر نقاط کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران از کاهش ۱۳ درصدی قیمت دام زنده در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون قیمت گوشت در اکثر نقاط کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید سلطانی، مدیرعامل اتحادیه دامداران با اظهار بی‌اطلاعی نسبت به قاچاق دام اظهار کرد: با توجه به آنکه اولویت اصلی تنظیم بازار داخل است، از این رو مسئولان ذی‌ربط باید جلوی قاچاق را بگیرند تا بازار ساماندهی شود.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام زنده نیست، افزود: بنا بر آمار قیمت دام زنده و لاشه به سبب ازدیاد عرضه نسبت به اسفند ۹۷ کاهش چشمگیری داشته به طوری‌که برخی استان‌ها اعلام آمادگی کردند که دام روی دستشان مانده است.

سلطانی با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه دام عید قربان نداریم، بیان کرد: بنابر مکاتبات صورت گرفته در نظر داریم که با عرضه مستقیم دام از سودجویی عوامل واسطه و دلالان جلوگیری کنیم.

مدیرعامل اتحادیه دامداران با بیان اینکه قیمت گوشت و دام زنده ۱۲ تا ۱۳ درصد در بازار کاهش یافته است، گفت: هم‌اکنون قیمت گوشت در اکثر نقاط کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است، در حالی‌که در ایام پایانی سال گوشت با نرخ بالای ۱۲۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شد.

وی متوسط قیمت دام زنده سبک را ۳۶ هزار و دام سنگین را ۳۱ تا ۳۴ هزار تومان اعلام کرد.

سلطانی با اشاره به اینکه افزایش قیمت دام زنده در آستانه عید قربان دور از انتظار نیست، بیان کرد: با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید دام زنده در روز عید قربان بدیهی است که دلالان با سوءاستفاده از شرایط بازار قیمت را مقطعی افزایش می‌دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: هم‌اکنون دلالان و واسطه‌ها، دام را به منظور عرضه در عید قربان خریداری و نگهداری کردند تا بتوانند با قیمت‌های بالایی در بازار به فروش رسانند.

وی در پایان با انتقاد از عرضه دام زنده با نرخ بالای ۴۲ هزار تومان در بازار بیان کرد: همه‌ساله بسیاری از عوامل واسطه جیب خود را برای عید قربان دوختند، از این‌رو با عرضه مستقیم در میادین در نظر داریم که حلقه‌های واسط را از بین ببریم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند