کدام داروهای کرونا تحت پوشش بیمه هستند؟

کدام داروهای کرونا تحت پوشش بیمه هستند؟

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپایی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارد، همچنین داروهای فاویپیرواویر و رمدسیویر، جهت درمان کووید 19 مبتنی بر پروتکل‌های وزارت بهداشت نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، گفت: مبنای عملکرد سازمان بیمه سلامت برای پوشش داروها و خدمات بیمه شدگان مبتلا به کرونا دستورالعمل‌های تدوین شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: این دستورالعمل از ابتدای شیوع این بیماری، بروزرسانی شده و جهت اجرا ابلاغ شده است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بر همین اساس و به موجب ابلاغیه معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص نسخه هشتم راهنمای تشخیص و درمان کووید19، داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپایی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارند.

وی اظهار کرد: این داروها پیش از این نیز در فهرست تعهدات سازمان قرار داشته‌اند که به موجب این ابلاغیه، برای درمان کووید 19 نیز پذیرش و پرداخت می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رضایی تاکید کرد: همچنین از تاریخ ۲۵ آبان سال جاری، به موجب ابلاغیه مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور، داروهای فاویپیرواویر و رمدسیویر، جهت درمان کووید 19 مبتنی بر پروتکل‌های وزارت بهداشت، از تاریخ مذکور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: سایر داروهای مورد استفاده اعم از داروهای مسکن، ضد سرفه، ضد تهوع، داروهای ضد انعقاد و آنتی بیوتیک بر اساس فهرست تعهدات بیمه پایه و طبق مفاد راهنمای تجویز ابلاغی، برای درمان این بیماران پرداخت می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند