تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خبر کرونا گرفتن ترامپ چه تاثیری بر بازارها دارد؟ / احتمال سقوط دلار و صعود بورس!

خبر کرونا گرفتن ترامپ چه تاثیری بر بازارها دارد؟ / احتمال سقوط دلار و صعود بورس!

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از مثبت شدن تست کرونای خود و همسرش و سی ان ان از احتمال خطرساز بودن کرونا برای دونالد ترامپ خبر داده است. اما این خبر چه تاثیری بر بازارهای داخلی ایران دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از مثبت شدن تست کرونای خود و همسرش خبر داد و دو نفری به قرنطینه رفتند.

پس از آن، سی ان ان نیز از احتمال خطرساز بودن کرونا برای دونالد ترامپ به دلیل سن بالا و اضافه وزن او، خبر داد.

اما این خبر چه واکنش‌هایی را در بازارهای جهانی به همراه داشت؟

سقوط بورس آمریکا. این از اولین واکنش‌های بازارها به خبر کرونا گرفتن ترامپ بود. بازارهای سهام آسیا و کاهش ارزش واحدهای پولی استرالیا و نیوزلند در برابر دلار نیز از دیگر اخبار بعدی بودند.

بازار جهانی نفت نیز شاهد کاهش قیمت بود. بهای معاملات نفت برنت در پی انتشار خبر کرونا ترامپ یک دلار و 47 سنت معادل 3.6 درصد کاهش یافت و به 39 دلار و چهار سنت در هر بشکه رسید.(ایسنا)

با این حال وضعیت در بازار جهانی طلا به شکلی دیگر بود. طبق گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.65 درصد افزایش به 1898 دلار و سه سنت رسید.

بدین ترتیب در بازارهای جهانی هرچند نفت و بورس واکنش منفی نشان دادند و ارزان شدند اما طلا احتمالا به دلیل افزایش نااطمینانی ناشی از خبر کرونا ترامپ گران شده است.

با این روند در بازار داخلی نیز انتظار می‌رود دلار بیشتر از هر بازار دیگری متاثر شود. در شبکه‌های اجتماعی نیز احتمال متاثر شدن دلار از این اتفاق بیشتر به چشم می‌خورد. با این حال در بازار طلا به دلیل روند بازار جهانی به نظر نمی‌رسد طلا داخلی به اندازه دلار از خبر کرونا گرفتن ترامپ متاثر شود. با این حال بازار سهام نیز به نظر می‌رسد این سیگنال را سیگنال مثبتی ارزیابی کند. تجربه چهارشنبه اخیر بورس نشان داد که برد احتمالی بایدن از ترامپ احتمالا می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار سهام باشد. آیا این بار هم بازار سهام روندی مثبت از خود نشان می‌دهد؟

آخرین اخبار درباره بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند