کشفیات قاچاق انسان در سال جاری به ۱۹۶ نفر رسید

کشفیات قاچاق انسان در سال جاری به ۱۹۶ نفر رسید

ماموران گمرک بازرگان با هوشیاری و رصد محموله‌های ورودی و خروجی و طی ۷ عملیات موفق به کشف و شناسایی ۱۷ مورد قاچاق انسان شدند که براین اساس کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال به ۱۹۶ نفر رسید.

با هوشیاری و رصد ماموران گمرک بازرگان ۱۷مورد قاچاق انسان  طی چند عملیات جداگانه در روزهای اخیر، شناسایی و کشف شد و بدین ترتیب کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تاکنون به ۱۹۶ تن رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش این ماموران در یک عملیات با رصد یک محموله صادراتی به مقصد ترکیه پس از مشکوک شدن به کامیون با استفاده از ایکس‌ری به بازرسی محموله اقدام کردند و متوجه مخفی شدن چند نفر در بار این کامیون شدند.

ماموران گمرک بازرگان در یک عملیات با رصد یک کامیون به مقصدترکیه و پس از تطبیق اطلاعات  محموله، به آن مشکوک شدند و با استفاده از دستگاه ایکس‌ری محموله را که بار آن روده گاوی بود، اسکن کرده و به بازرسی آن اقدام کردند. ماموران این گمرک موفق شدند در این عملیات ۳ نفر را که در میان بار، در کامیون مخفی شده بودند، شناسایی کنند. این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند.

ماموران گمرک بازرگان هم چنین در یک عملیات دیگر با رصد یک محموله ترانزیتی از مبدا ازبکستان موفق به کشف قاچاق ۳انسان شدند که با مخفی شدن در میان کامیون قصد داشتند از مرز ایران خارج شوند، این کامیون حامل پوست گاو به مقصد ترکیه بود.

این ماموران همچنین در عملیات دیگری با هوشیاری کامل ورصد محوطه خروجی و کنترل دقیق محل خروج کامیون‌ها متوجه چندین نفر شدند که با پنهان شدن در لابه‌لای تریلی‌های خروجی قصد داشتند، غیرقانونی از کشور خارج شود. این ۵ نفر نیز تبعه یکی از کشورهای همسایه بود که در این عملیات دستگیرشد.

بر اساس این گزارش ماموران گمرک بازرگان هم چنین در عملیات مشابه دیگری یک فرد ایرانی را شناسایی و دستگیر کردند که با پنهان شدن در لابه‌لای تریلی‌های خروجی قصد داشت از کشور خارج شود.

ماموران این گمرک همچنین در یک عملیات دیگر با کمک تجهیزات گمرکی و دستگاه ایکس‌ری موفق به کشف و شناسایی دو مورد قاچاق انسان شدند. این دو نفر که تبعه یکی ازکشورهای همسایه هستند با مخفی شدن در بار کشمش یک کامیون به مقصد ترکیه قصد خروج از کشور را داشتند.

براساس این گزارش ماموران این گمرک هم‌چنین در بار یک دستگاه تریلر خروجی به مقصد ترکیه  با محموله شیشه موفق به کشف یک مورد قاچاق انسان شدند.

این فرد که تبعه پاکستان است قصد داشت به‌صورت غیر مجاز از ایران خارج شود.

آخرین عملیات کشف ماموران توانمند گمرک بازرگان در روزهای اخیر کشف دو مورد قاچاق انسان دریک کامیون خروجی به مقصد ترکیه بود. این دو نفر که تبعه ایران هستند با مخفی شدن دریک محموله سنگ معدن قصد خروج از مرز را داشتند که با هوشیاری و رصد ماموران گمرک شناسایی و دستگیرشدند. تمامی این افراد پس از دستگیری از سوی گمرک ایران به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بر اساس آخرین آمارها از کشفیات قاچاق انسان در مرزهای گمرکی، کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تاکنون به ۱۹۷نفر رسیده است.

گمرک بازرگان یکی از گمرکات پیشتاز کشور در کشفیات قاچاق انسان است.

 

منبع:روابط عمومی گمرک ایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند