کشف بزرگترین محموله قاچاق در هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف بزرگترین محموله قاچاق پس از انقلاب و انهدام یک باند بزرگ از قاچاقچیان کالا در استان خبر داد.  سردارعزیز الله ملکی در جمع خبرنگاران افزود: پلیس استان هرمزگان به دنبال فرامین مقام معظم رهبری و در راستای تدابیر فرمانده ناجا مبنی بر مبارزه هدفمند با قاچاقچیان دانه درشت و باندهای

31ffc907d8cc63a005ec54438fb6ea16_XL.jpg

فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف بزرگترین محموله قاچاق پس از انقلاب و انهدام یک باند بزرگ از قاچاقچیان کالا در استان خبر داد.
 سردارعزیز الله ملکی در جمع خبرنگاران افزود: پلیس استان هرمزگان به دنبال فرامین مقام معظم رهبری و در راستای تدابیر فرمانده ناجا مبنی بر مبارزه هدفمند با قاچاقچیان دانه درشت و باندهای سازمان یافته، موفق شد محموله‌ای از کالای قاچاق در قالب ۲۱۰ کانتینر به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان را کشف و ضبط کند.
وی ادامه داد: در جریان بررسی موضوع، همکاران ما اقدام به کشف و توقیف ١١ کانتینر حاوی ظروف شیشه‌ای و لوازم خانگی قاچاق کردند.
فرمانده انتظامی هرمزگان اضافه کرد: با کشف این محموله و با توجه به حساسیت موضوع، این پرونده به صورت ویژه پیگیری شد و ماموران پلیس موفق شدند ۲۱۰ دستگاه کانتینر از اجناس قاچاق شامل اسباب بازی، ظروف شیشه‌ای، لوازم خودرو و لوازم خانگی به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان را کشف کنند.
ملکی با اشاره به همکاری مقامات قضایی در دستگیری ١٧ قاچاقچی این باند که برخی از آنها در حال فرار به خارج از کشور بودند، گفت: علاوه بر این افراد، تعداد ٢٣ فرد مرتبط با این باند از دستگاه‌های مختلف شناسایی شدند که در حال حاضر احضار شده‌اند.وی با اشاره به این که مهره اصلی این باند قاچاق در بازار تهران بود، افزود: آقایی با نام “م ف” متولد ۱۳۴۵(۵۰ ساله) که در بازار تهران ‌اسباب بازی فروشی داشت و به صورت عمده اسباب بازی وارد می‌کرد، اقدام به قاچاق ظروف کریستال و سایر اجناس کرده بود و این فرد به عنوان مهره اصلی این باند بزرگ قاچاق کالا دستگیر شد.
به گزارش ایسنا،فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: همکاران ما در پلیس آگاهی استان به دنبال چند ماه کار اطلاعاتی گسترده، توانستند رد چند شرکت کاغذی در قاچاق کالا از این استان به کشور را کشف کنند که این شرکت‌های فاقد هویت واقعی با بهره‌مندی از شگردهای مختلف اقدام به جعل اسناد و قاچاق محموله های کلان کالا به کشور می‌کردند.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند