کشف نقص امنیتی جدید در اندروید

محققان از کشف حفره امنیتی جدیدی در سیستم عامل موبایل اندروید خبر دادند که بدون اطلاع کاربران نرم افزارهای مخرب را در تجهیزات اندرویدی فعال می‌کند. بنا به اعلام دانشمندان دانشگاه ایندیانا و محققین مرکز تحقیقات مایکروسافت، برخی از نرم افزارهای دانلود شده و یا خریدای شده توسط کاربران ممکن است در حال حاضر هیچ

محققان از کشف حفره امنیتی جدیدی در سیستم عامل موبایل اندروید خبر دادند که بدون اطلاع کاربران نرم افزارهای مخرب را در تجهیزات اندرویدی فعال می‌کند.

بنا به اعلام دانشمندان دانشگاه ایندیانا و محققین مرکز تحقیقات مایکروسافت، برخی از نرم افزارهای دانلود شده و یا خریدای شده توسط کاربران ممکن است در حال حاضر هیچ مشکلی برای کاربران ایجاد نکند ولی در آینده و با ارائه آپدیت های جدید برای اندروید برخی از کاربردهای مخرب آنها فعال شود.

به اعتقاد این کارشناسان، ممکن است برخی نرم‌افزارها دارای قابلیت‌هایی باشند که در حال حاضر در اندروید کارایی نداشته باشند ولی با ارائه آپدیت‌های جدید در آینده ممکن است این کاربردها که بدون اطلاع کاربر در این نرم افزارهای موجود نصب شده است، فعال شده و به دلیل اینکه از قبل نصب شده اند مشکلاتی را برای کاربر بوجود بیاورند.

به عنوان مثال ممکن است نرم افزاری دارای قابلیت ارسال خودکار پیام کوتاه باشد، این قابلیت در حال حاضر هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند اما ممکن است با دانلود و نصب آپدیت جدید اندروید، این نرم افزار که تاکنون اجازه ارسال پیام را از اندروید کنونی نداشت این امکان را در آپدیت جدید بدست آورده ،این قابیلت فعال شود و بدون اطلاع کاربر اقدام به ارسال پیام از گوشی وی نماید.

برخی نرم افزارهای کنونی مخصوص اندروید دارای قابلیت هایی هستند که در حال حاضر غیر فعال هستند و با دریافت آپدیت های جدید در آینده امکان فعال شدن آنها بدون اطلاع کاربر وجود دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند