تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شکر کمیاب شد/ کارخانه‌ها قند و شکر به بازار نمی‌دهند

فروش شکر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سهمیه‌بندی شده است. رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی شیراز می‌گوید: کمبود شکر جدی است و عرضه شکر از کارخانه به بازار کم شده است!

به گزارش تجارت‌نیوز، مردم شهرهای تهران، مشهد و شیراز می‌گویند که شکر در این شهرها کم است و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هر فرد تنها یک بسته شکر ۹۰۰ گرمی می‌دهد.

با جهش قیمت شکر، قند هم گران شد. با وجود این شهروندان تهرانی اعلام کرده‌اند که قفسه فروشگاه‌های زنجیره‌ای از قند و شکر خالی است. رئیس اتحادیه بنکداران شیراز گفت: قیمت قند هم تابع قیمت شکر است و وقتی قیمت شکر شش هزار و ۶۵۰ تومان باشد، قیمت قند حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین قیمت قند زمانی که شکر ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد، ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

چندی پیش هم محمدرضاحسینا،عضو اتاق بازرگانی مشهد گفته بود:« برخی فروشگاه‌ها در مشهد اعلام کردند که بیش از ۱۰ روز است که شکر به دستشان نرسیده است.»

عبدالله رزاق‌منش، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی شیراز با تائید کمبود شکر در بازار به تجارت‌نیوز گفت: گرانی و کمیابی شکر چند دلیل دارد. تعطیلی کارخانه‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا، افزایش ۳۹ درصدی نرخ دستمزدها و افزایش ۳۱ درصدی کرایه حمل و نقل بر کمبود شکر در بازار موثر است.

برای مطالعه بیشتر گزارش فروش شکر سهمیه‌بندی شد را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند