مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:

کمبود ۲ هزار مگاواتی برق با ۱۰ درصد صرفه‌جویی قابل جبران است

کمبود ۲ هزار مگاواتی برق با ۱۰ درصد صرفه‌جویی قابل جبران است

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: کمبود ۲ هزار مگاواتی برق در زمان پیک مصرف سال جاری با ۱۰ درصد صرفه‌جویی قابل جبران است.

داوود فرخ‌زاد درباره تامین برق در زمان پیک امسال اظهار داشت: وزارت نیرو اقدامات مناسبی را برای کنترل این ایام از چندماه قبل شروع کرده است و هم‌اکنون آمادگی لازم در صنعت برق برای تامین برق مشترکان وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرخ‌زاد افزود: برق کشور از دو بخش حرارتی و آبی تامین می‌شود که در حوزه حرارتی تعمیرات نیروگاهی به‌خوبی انجام شده و ظرفیت کامل تولید نیروگاه‌های حرارتی در حال حاضر مهیا و در مدار است.

فرخ‌زاد با بیان اینکه هم‌اکنون در بخش برق‌آبی ۳ هزار مگاوات کمبود داریم اضافه کرد: این کمبود قبلا ۴۵۰۰ مگاوات بود که خوشبختانه با بارندگی‌های اخیر بخشی از آن جبران شد و به‌دنبال این هستیم تا بخشی دیگر را با حرارتی جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به اینکه تمام ادارات دولتی موظف شده‌اند که پایان زمان اداری سیستم سرمایشی خود را خاموش کنند، تصریح کرد: در راستای صرفه جویی مشوق‌های نیز برای صنایع ابلاغ شده و روشنایی معابر هم کنترل شده است.

وی گفت: انتظار داریم مردم همانند گذشته با قرار دادن درجه وسایل سرمایشی بین ۲۳ تا ۲۶ درجه و خاموش کردن لامپ‌های اضافی همراهی کنند تا امسال هم از ایام پیک عبور کنیم.

فرخ‌زاد با خطاب قرار دادن پرمصرف‌ها در بخش خبری صداوسیما ادامه داد: تقاضا داریم بخش کوچکی از مردم که جزو پرمصرف‌ها هستند در این ایام مراعات کرده و به کمک بقیه مردم بیایند که اگر فقط ۱۰ درصد در این زمینه با ما همکاری داشته باشند می‌توانیم از ۲ هزار مگاوات کسری در تولید برق گذر کنیم و شرایط مطلوبی را در تابستان داشته باشیم.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند