کناررفتن آخرین معارض مترو هشتگرد

کناررفتن آخرین معارض مترو هشتگرد

آخرین معارض مسیر پروژه قطار برقی گلشهر ـ هشتگرد با تملک اراضی توسط شرکت عمران کنار رفت.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد خبر داد: با پیگیری‌ها و اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت عمران، آخرین معارض مسیر پروژه واقع در محدوده کارخانه آرد ستاره کنار رفت که با این اقدام عملیات باقی‌مانده روسازی در پروژه با سرعت بیشتری ادامه یافته و عملیات روسازی کل مسیر تا پایان شهریور ماه به اتمام خواهد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز،روز ۱۷ تیرماه خبرنگاران از روند پیشرفت پروژه‌های هشتگرد از جمله مترو این شهر بازدید داشتند و سپس در نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد شرکت کردند. سید مهدی هدایت که به تازگی سکان مدیریت این شرکت را به دست گرفته اقدامات انجام شده، بخصوص در ماه‌های اخیر را تشریح کرد که نشان می‌داد پروژه‌هایی از جمله مترو گلشهر به هشتگرد روند رو به پیشرفتی را طی می‌کند و تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

هدایت اظهار کرد: برای بهره برداری از مترو هشتگرد تا پایان امسال، به ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که سازمان برنامه و بودجه کشور قول تامین آن را داده است.

بنابراین گزارش، هم‌اکنون خط ریلی هشتگرد بیش از ۹۴ درصد و ایستگاه آن که گفته می‌شود بزرگ‌ترین ایستگاه مترو کشور است دارای حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. با این حال وجود معارضین شهری در مسیر مترو موجب طولانی شدن اجرای پروژه شده بود که انتظار می‌رود با رفع این مشکل، روند تکمیل قطار برقی گلشهر ـ هشتگرد تسریع شود.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند