اکسکوینو

برنامه‌های وزارت صمت برای کنترل تورم

تجارت نیوز

وزیر صنعت، معدن و تجارت در تشریح برنامه‌های خود برای کنترل تورم گفت: با اجرای کامل برنامه‌های نظام توزیع کالا و خدمات، بخشی از تورم که ناشی از نقدینگی به سبب عدم انسجام نظام توزیع است، حل می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا فاطمی‌امین در نشست بررسی پروژه‌های نظام توزیع کالا و خدمات که با حضور معاونان و مدیران مربوطه برگزار شد، گفت: اگر نظام توزیع کالا و خدمات ارتقاء یابد، نقش بسیار حائز اهمیتی در مهار تورم و نقدینگی دارد که اثرات مثبت خود را بر سفره مردم و معیشت آن‌ها نشان می‌دهد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه زمان‌بندی اجرای پروژه‌های نظام توزیع کالا و خدمات تا پایان سال باید تدوین شود، از شروع پروژه‌های این برنامه از هفته آینده خبر داد.

وزیر صمت در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: اجرای پروژه‌های برنامه باید به صورت مداوم مورد پایش و رصد قرار گیرد که به همین منظور یک ماه آینده (هفته اول آبان ماه) اولین جلسه پایش به منظور بررسی عملکرد‌های این برنامه برگزار می‌شود.

همفکری با ذینفعان نظام توزیع کالا و خدمات

فاطمی‌امین بیان کرد: با ذی‌نفعان این حوزه نیز باید جلسه برگزار شود تا پروژه‌ها و برنامه‌های نظام توزیع از نقطه نظر آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد و راهکار‌های آن‌ها نیز در این برنامه گنجانده شود.

وی همچنین اعلام کرد: با زمانبندی انجام شده (تا اواسط آبان‌ها) برنامه کامل نظام توزیع کالا و خدمات ابلاغ عمومی می‌شود.

وزیر صمت در این خصوص یادآوری کرد: برنامه مرتبط با حوزه خودرو نیز تدوین و اهداف کمی، راهبرد‌ها و پروژه‌ها تعریف شده است که در این زمینه نیز با ذینفعان حوزه خودرو جلسه هماهنگی برگزار شد.

منبع: شاتا

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصاد کلان تجارت‌نیوز بخوانید.

(عکس تزئینی است.)

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند