گرانی کالاهای نهایی ارتباطی به کشاورزان ندارد

گرانی کالاهای نهایی ارتباطی به کشاورزان ندارد

بنار گفت: این روزها گرانی کالاهای نهایی زبانزد مردم است درحالیکه این گرانی هیچ ارتباطی با کشاورزان ندارد و تنها ناشی از سیستم ناکارآمد توزیع است.

حسین شیرزاد رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی در سال حمایت از تولید و کالای ایرانی در نظر دارد که در شرایط سخت و بغرنج فعلی در تقویت و حمایت از تولید ملی کمک های لازم را داشته باشد.

به گزازش تجارت‌نیوز، به گفته وی در این جنگ اقتصادی عظیم و در راستای سخنان مقام معظم رهبری ،سازمان تعاونی روستایی با همکاری رسانه ها در سال پیش رو از کالا و تولید های داخلی حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.

توسعه پایدار شهرها بدون توسعه روستاها میسر نیست

اورانی عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد اقتصاد به سازمان تعاون روستایی اختصاص دارد،افزود: آمارهای نفوذ و مسکن از جمعیت شهرنشینی و روستانشینی حاکی از آن است که علی رغم رشد منفی جمعیت در روستاها،حاشیه شهرها روز به روز بزرگ‌تر می شود.

وی با انتقاد از بی توجهی به درآمد کشاورزان افزود: با وجود آنکه ۷۰ درصد درآمد روستاییان مبتنی بر کشاورزی است و مابقی گردشگری منوط به توسعه روستاهاست؛بنابراین سرمایه گذاری در روستاها یک امری ضروری به شمار می رود.

اورانی ادامه داد: با توجه به آنکه توسعه پایدار شهرها بدون توسعه پایدار روستاها میسر نیست به همین دلیل باید منابع کافی به توسعه روستاها اختصاص داد تا امنیت غذایی دستخوس تغییر و تحولاتی قرار نگیرد.

گرانی کالاهای نهایی ارتباطی به کشاورزان ندارد

رحمت الله بنار مدیر عامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاون روستایی اظهار کرد: با توحه به آنکه تعاون روستایی به عنوان بخشی از دولت با تنگناهایی روبروست،بنابراین رسانه ها باید زبان گویای اتحادیه و تعاونی ها باشند چرا که در صورت نبود پیگیری لازم حق و حقوق کشاورزان ناشی از خسارتی که به آنها متحمل می شود،پرداخت نخواهد شد.

وی افزود: این روزها گرانی کالاهای نهایی زبانزد مردم است درحالیکه این گرانی هیچ ارتباطی با کشاورزان ندارد و تنها ناشی از سیستم ناکارآمد توزیع است.

بنار در پایان تصریح کرد: اگرچه مشکلات و تنگناهای خاصی پیش روی کشاورزان است،اما می توان با هماهنگی بخش از آنها را مرتفع کرد.

گفتنی است ،در پایان مراسم از سایت جدید سازمان تعاون روستایی نیز رونمایی شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند