گزارش بورس امروز 17 تیر 99

رشد ۲۸ هزار واحدی شاخص بورس / کدام نمادها بیشترین تاثیر مثبت را داشتند؟

رشد ۲۸ هزار واحدی شاخص بورس / کدام نمادها بیشترین تاثیر مثبت را داشتند؟

همانطور که کارشناسان پیش بینی کرده بودند پس از رکوردشکنی روز گذشته، از سرعت رشد شاخص کل طی معاملات امروز کاسته شد و به این ترتیب بازدهی ۱٫۶۸ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار سرمایه پس از آنکه روز گذشته را با شتاب سریع به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی وارد شد، اما در جریان معاملات امروز روند رشد متعادل‌تری را همانگونه که کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند در پیش گرفت.

شاخص کل امروز با رشد ۲۸ هزار و ۹۴۵ واحدی معادل ۱٫۶۸ درصد به ارتفاع خود افزود و تا پله‌ یک میلیون و ۷۴۷ هزار واحد بالا آمد. این در حالی است که شاخص کل هم وزن با ۱۵۲ واحد افت، اندکی در کانال ۴۸۳ هزار واحدی جابه جا شد.

فولاد، تاپیکو و خودرو به ترتیب با ۵۰۶۳، ۲۰۳۹ و ۲۰۰۷ واحد رشد شاخص را ادامه‌دار کردند. همچنین سه گروه بانک‌ها، فلزات اساسی و شیمیایی برای دومین روز متوالی توانستند جزو برترین‌ گروه‌های صنعت باشند.

در پایان معاملات امروز، سه‌شنبه بیش از یک میلیون و ۷۹۳ هزار معامله در بورس انجام شد که در نتیجه آن ۹ میلیارد و ۲۴ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۵٫۷  هزار میلیارد تومان دادوستد شد و ارزش بازار توانست از ۶۱۹۸ هزار میلیارد تومان به ۶۵۴۹ هزار میلیارد تومان برسد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند