اکسکوینو
گزارش بورس امروز 17 تیر 99

رشد ۲۸ هزار واحدی شاخص بورس / کدام نمادها بیشترین تاثیر مثبت را داشتند؟

تجارت نیوز

همانطور که کارشناسان پیش بینی کرده بودند پس از رکوردشکنی روز گذشته، از سرعت رشد شاخص کل طی معاملات امروز کاسته شد و به این ترتیب بازدهی ۱٫۶۸ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار سرمایه پس از آنکه روز گذشته را با شتاب سریع به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی وارد شد، اما در جریان معاملات امروز روند رشد متعادل‌تری را همانگونه که کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند در پیش گرفت.

شاخص کل امروز با رشد ۲۸ هزار و ۹۴۵ واحدی معادل ۱٫۶۸ درصد به ارتفاع خود افزود و تا پله‌ یک میلیون و ۷۴۷ هزار واحد بالا آمد. این در حالی است که شاخص کل هم وزن با ۱۵۲ واحد افت، اندکی در کانال ۴۸۳ هزار واحدی جابه جا شد.

Screenshot 53

فولاد، تاپیکو و خودرو به ترتیب با ۵۰۶۳، ۲۰۳۹ و ۲۰۰۷ واحد رشد شاخص را ادامه‌دار کردند. همچنین سه گروه بانک‌ها، فلزات اساسی و شیمیایی برای دومین روز متوالی توانستند جزو برترین‌ گروه‌های صنعت باشند.

Screenshot 54

در پایان معاملات امروز، سه‌شنبه بیش از یک میلیون و ۷۹۳ هزار معامله در بورس انجام شد که در نتیجه آن ۹ میلیارد و ۲۴ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۵٫۷  هزار میلیارد تومان دادوستد شد و ارزش بازار توانست از ۶۱۹۸ هزار میلیارد تومان به ۶۵۴۹ هزار میلیارد تومان برسد.

Screenshot 52

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند