تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آغاز گشایش در واردات خودرو/ثبت سفارش کدام خودروها باز شد؟

آغاز گشایش در واردات خودرو/ثبت سفارش کدام خودروها باز شد؟

همزمان با تغییرات در مدیریت سازمان توسعه تجارت ایران، گشایشی در واردات خودرو رخ داده و ثبت سفارش برخی خودروها باز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نظر می‌رسد همزمان با تغییرات در مدیریت سازمان توسعه تجارت ایران تصمیمات جدیدی درباره واردات خودرو اخذ شده است. صبح امروز مجتبی خسروتاج از این سازمان رسما رفت و محمد رضا مدودوی سرپرست این سازمان شد.

‌در همین حال همزمان با تغییرات در سازمان توسعه تجارت ایران، یک کارشناس خودرو در توییتر خود نسبت از واردات شاسی‌های ون و مینی‌بوس(دیزلی) خبر داده و گفته است: «بعد از چند ماه پیگیری و پیگیری و پیگیری،تیک را زد و ‌ثبت سفارش داد؛خسته و بی‌انگیزه حتی خوشحال هم‌ نشدم دیگه!همه این دعوا سرچی بود و چی مدیریت شد تو این چند ماه؟»

این کارشناس بازار خودرو از ورود شاسی‌های دیزلی برای کاربری آمبولانس خبر داد و به تجارت‌نیوز گفت: طی یک ماه گذشته محمد شریعتمداری خطاب به عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نامه‌ای نوشت تا تغییر تعداد ۴۷ ردیف تعرفه در دستور کار قرار بگیرد. بنابراین واردات شاسی‌های آمبولانس، کامیون، اتوبوس، ون و مینی‌بوس( دیزلی و بنزینی) با کلی دوندگی از گروه تعرفه چهار به سوم تغییر یافت.

فربد زاوه تصریح کرد: با دوندگی‌های فراوان توانستیم شاسی، ون، اتوبوس و مینی‌بوس دیزلی را به کشور وارد کنیم. البته ثبت سفارش این نوع شاسی‌ها همانند گذشته به راحتی رخ نمی‌دهد و افراد برای واردات این نوع خودروها باید تقاضای خودشان را به دفتر صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صمت ارایه دهند تا مجوز صدور آن انجام شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند