اکسکوینو

گفتگو نتانیاهو و رئیس موساد با موضوع ایران

تجارت نیوز

نتانیاهو در دیداری با رئیس دستگاه جاسوسی درباره پرونده ایران گفتگو کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی با رئیس دستگاه جاسوسی این رژیم در خصوص پرونده ایران به گفتگو پرداختند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «دیوید بارنیع» رئیس سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد)، امروز یکشنبه 11 دیماه 1401 با یکدیگر دیدار کردند.

«اوفیر جندلمان» سخنگوی عربی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای در تشریح این دیدار که اولین دیدار رسمی بنیامین نتانیاهو و رئیس سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی پس از تشکیل کابینه جدید در اسرائیل بود اعلام کرد: نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو، امروز، در دیداری کاری با ددی بارنیع رئیس دستگاه موساد در مقر فرماندهی این سرویس دیدار کرد.

در این دیدار، نخست‌وزیر نتانیاهو در جریان تمام مسائل اطلاعاتی و عملیاتی جاری و تمام فعالیت‌های موساد به‌خصوص در ارتباط با پرونده ایران قرار گرفت.

ماجرای اسرائیل برای حمله به ایران

«بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شده است که این رژیم توانایی حمله به ایران را دارد، اما مقامات آن باید قبل از انجام این اقدام، به دقت طرح آن را بررسی کنند.

طبق گزارش روزنامه جروزالم پست، گانتس بدون اشاره به ناتوانی‌های این رژیم در کنترل حملات سایبری ادعا کرد: اسرائیل توانایی انجام اقداماتی در ایران را دارد. ما این آمادگی و توانایی را داریم و برنامه‌های مورد نیاز را آماده کرده‌ایم. با این حال، باید ابتدا آماده شویم و سپس قبل از اقدام، این برنامه‌ها را با دقت مطالعه کنیم.

جروزالم پست همچنین در گزارش خود به اظهارات تساحی هنجی نماینده کنست عضو حزب لیکود، اشاره کرده است که هفته گذشته ادعا کرده بود بنیامین نتانیاهو، رهبر این حزب که پس از بازگشت به قدرت، نخست وزیر خواهد شد، «ممکن است دستور یک حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران در صورت عدم دستیابی به توافق هسته‌ای و ناتوانی آمریکا در انجام اقدام علیه آن را صادر کند.»

این روزنامه به نقل از گانتس مدعی شده است که نتانیاهو در گذشته و هنگام نخست وزیری نزدیک بود سناریوی حمله به ایران را اجرا کند، اما در نهایت از این تصمیم عقب نشینی کرد.

منبع:اعتماد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند