ت
کد خبر: 153546

گوشت وارداتی بازار را متعادل کرد

با توجه به افزایش قیمت گوشت در روزهای گذشته، گوشت وارداتی برای پاسخ‌گویی به تقاضای مردم وارد بازار شد.

سرویس بازار -

علیرضا ولی با اشاره به آخرین وضعیت تنظیم بازار گوشت قرمز اظهار داشت: روزانه بیش از ۱۰۰ تن گوشت قرمز جهت تنظیم بازار از طریق تامین‌کنندگان وارد می‌شود که این میزان دو برابر نیاز بازار گوشت داخل است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در هیچ نقطه‌ای از پایتخت که بیشترین مصرف گوشت قرمز را دارد، کمبود عرضه نداریم.

ولی ادامه داد: با هماهنگی سازمان تعزیرات و وزارت صنعت و معدن ، قیمت گوشت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار با نرخ مشخصی عرضه می‌شود، به طوری که که دیگر خبری از عرضه گوشت با قیمت‌های ۵۰ و ۶۰ هزار تومان نیست.

به گفته این مقام مسئول هر کیلو لاشه گوسفندی با نرخ ۳۲ هزار ، ران پاک شده ۴۳ هزار و قلوه‌گاه و گردن کمتر از ۳۱ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و قصابی‌های منتخب عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از افزایش واردات گوشت خبر داد و گفت: طرح تنظیم بازار واردات گوشت گرم از استرالیا، آسیای میانه و نیوزیلند تا جایی ادامه دارد که قیمت‌های داخلی به تعادل برسد.

وی در خاتمه یادآور شد: کیفیت گوشت‌های استرالیا و نیوزیلند به مراتب بیشتر از گوشت داخلی است، ضمن آنکه این گوشت‌ها دارای استاندارهای بین‌المللی، کشتار حلال تحت نظارت مسئولان سازمان دامپزشکی هستند.

 

منبع: خبرآنلاین

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.9)
1290.4
11.49
مثقال طلا (%0)
544200
0
سکه امامی (%0)
1389500
0
دلار (%0)
4082
0
یورو (%0)
4889
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.