کد خبر: 153546

گوشت وارداتی بازار را متعادل کرد

با توجه به افزایش قیمت گوشت در روزهای گذشته، گوشت وارداتی برای پاسخ‌گویی به تقاضای مردم وارد بازار شد.

سرویس بازار -

علیرضا ولی با اشاره به آخرین وضعیت تنظیم بازار گوشت قرمز اظهار داشت: روزانه بیش از ۱۰۰ تن گوشت قرمز جهت تنظیم بازار از طریق تامین‌کنندگان وارد می‌شود که این میزان دو برابر نیاز بازار گوشت داخل است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در هیچ نقطه‌ای از پایتخت که بیشترین مصرف گوشت قرمز را دارد، کمبود عرضه نداریم.

ولی ادامه داد: با هماهنگی سازمان تعزیرات و وزارت صنعت و معدن ، قیمت گوشت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار با نرخ مشخصی عرضه می‌شود، به طوری که که دیگر خبری از عرضه گوشت با قیمت‌های ۵۰ و ۶۰ هزار تومان نیست.

به گفته این مقام مسئول هر کیلو لاشه گوسفندی با نرخ ۳۲ هزار ، ران پاک شده ۴۳ هزار و قلوه‌گاه و گردن کمتر از ۳۱ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و قصابی‌های منتخب عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از افزایش واردات گوشت خبر داد و گفت: طرح تنظیم بازار واردات گوشت گرم از استرالیا، آسیای میانه و نیوزیلند تا جایی ادامه دارد که قیمت‌های داخلی به تعادل برسد.

وی در خاتمه یادآور شد: کیفیت گوشت‌های استرالیا و نیوزیلند به مراتب بیشتر از گوشت داخلی است، ضمن آنکه این گوشت‌ها دارای استاندارهای بین‌المللی، کشتار حلال تحت نظارت مسئولان سازمان دامپزشکی هستند.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.