موضوعات داغ:

گوشت گوسفندی ارزان شد

گوشت گوسفندی ارزان شد

ملکی از کاهش نرخ هزارتومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد.

علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی، از کاهش نرخ هزارتومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان به مغازه دار و ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی؛ افزایش واردات گوشت قرمز از مهم‌ترین علل کاهش و تعادل قیمت در بازار به شمار می‌رود.

ملکی ادامه داد: توزیع مناسب گوشت‌های وارداتی در داخل سبب کاهش ۴ تا ۵ هزارتومانی گوشت داخلی نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سؤال که نرخ ران و گردن در قصابی‌ها همچنان بالاست، بیان کرد: در شرایط کنونی نرخ منطقی هر کیلو ران خالص ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان است و در قصابی‌های شمال شهر با قیمت‌های بالاتر عرضه می‌شود که این نرخ ملاک نیست.

وی با اشاره به اینکه پرورش گوسفند و گوساله‌های لاکچری صحت ندارد، افزود: با توجه به آنکه تولید، توزیع و نگه داری دام تحت نظارت سازمان دامپزشکی و اتحادیه‌های مربوطه است اما تاکنون هیچ‌گونه مجوزی مبنی بر پرورش دام‌های لاکچری توسط ارگان‌های مربوط صادر نشده است.

ملکی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به آنکه پروانه فعالیت پرورش دام‌های لاکچری صادر نشده، جای سؤال است که این افراد تحت چه عنوانی قیمت‌های ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزارتومان برای هر کیلو گوشت مطرح می‌کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند