تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اولین یارانه مهر به حساب خانوارها واریز شد

اولین یارانه مهر به حساب خانوارها واریز شد

بیست و سومین مرحله یارانه معیشتی بنزین شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، هفت میلیون خانواری که مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا دریافت کرده‌اند یارانه خود را ۳۵ هزار تومان کمتر دریافت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شب گذشته بیست و سومین مرحله یارانه بنزین ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۰ مهر به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

یارانه معیشتی به حساب خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود.

تعداد کل یارانه‌بگیران ۶۰ میلیون نفر است که تعدادی از آنها در پاییز سال گذشته وام کرونا دریافت کردند. مبلغ این وام یک میلیون تومان است و اقساط ۳۵ هزار تومانی آن از یارانه خانوار کسر می‌شود.

در این ماه «دهمین قسط» از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی، از حساب هفت میلیون سرپرست خانواری که این وام را دریافت کرده‌اند، برداشت می‌شود.

مبلغ پایین یارانه‌های واریزی همیشه مورد اعتراض یارانه‌بگیران بوده، پس از واریز یارانه دیشب مخاطبان تجارت‌نیوز از رقم پایین یارانه دریافتی خود انتقاد کردند و نوشتند:

«پولدار که یارانه میگیرن وام یک میلیونی کرونا را نگرفتن چون احتیاج نداشتن ما که بیجاره و کارگریم مستاجر هم هستیم هفت نفری فقط ۱۷۰ تومان معیشتی بهمون میده اینم شد عدالت»

«حالا هر کى ندونه فک میکنه مبلغ یارانه اى که میدن یه ۴ میلیونى هست آخه با این تورم و گرونی که مثل یه بلایی بر سرمون اومده ۴۵ تومان پولیه تخم مرغ شده دونه ۲ تومان.»

«واقعاً معلوم نیست بر چه مبنایی یارانه میدین چرا به ما کارگران که نه خانه نداریم نه ماشین یارانه نمی دین به کارمندانون که همه وضع زندگیشان خوبه یارانه میدیدبیست»

«یاران معیشتی رو برچه اساسی به مردم میدن که شامل حال ما نمیشه ما به کمش هم راضی هستیم»

«پول ۲۰ تا تخم مرغ هم گفتن داره آخه با این همه گرانی چه خاکی بر سرمان بریزیم هر روز گرانتر از دیروز»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند