تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واریز یارانه نقدی تیر انجام شد / چرا یارانه برخی از مردم واریز نشد؟

واریز یارانه نقدی تیر انجام شد / چرا یارانه برخی از مردم واریز نشد؟

براساس زمان‌بندی اعلام شده یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار ۷۸ میلیون نفر واریز شد، در این ماه سیزدهمین قسط وام یک میلیون تومانی کرونا از یارانه ۲۱ میلیون خانوار کسر شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صد و بیست و پنجمین مرحله یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

تعداد کسانی که این یارانه را دریافت می‌کنند ۷۸ میلیون نفر هستند که احتمالا بیش از ۲۲ میلیون خانوار است. همچنین در بهار پارسال بیش از ۲۱ میلیون خانوار مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند که اقساط آن از یارانه هر ماه کسر می‌شود.

شروع اقساط این وام از تیر پارسال شروع شد و در این ماه سیزدهمین مرحله آن از یارانه خانوار کسر شد. تعداد اقساط این وام ۳۰ ماهه است، ۱۷ قسط آن باقی مانده که تا آذر سال آینده ادامه دارد.

روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در خصوص واریز یارانه این ماه اطلاع داده بود که، طبق روال ماه‌های گذشته این یارانه ساعت ۲۴ روز بیستم تیر واریز می‌شود.

برخی از مردم می‌گویند که یارانه نقدی برایشان واریز نشده است. پیام گروهی از مخاطبان تجارت‌نیوز به شرح زیر است:

«یارانه ما هم قطع کردن دلیلش چیه چرا بدون هماهنگی»

«امروز ۲۱ امه اما چرا یارانه من واریز نشد؟»

«یارانه ۲۰ تیر ماه واریز نشده»

«هنوز یارانه ما رو واریز نکردن ۳ شب ۲۱ تیر»

چرا یارانه واریز نشد؟

از آنجایی که زمان واریز ساعت ۲۴ است احتمالا برخی از بانک‌ها در همان ساعت واریزی را انجام نداده‌اند و با شروع ساعات کاری امروز اقدام به واریز یارانه کرده‌اند.

به همین خاطر هست که برخی از یارانه‌بگیران از شب گذشته گفته‌اند یارانه‌ای برایشان واریز نشده، اما احتمالا تا ساعاتی دیگر این پول به حسابشان واریز می‌شود.

در خصوص یارانه‌بگیران دولت مصوب کرده که از متقاضیان یارانه ثبت‌نام شود. از سوی دیگر نیز طبق تبصره ۱۴ بودجه امسال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید سه دهک از یارانه‌بگیران را شناسایی و حذف کند. با توجه به این که دولت روحانی روزهای آخر خود را می‌گذراند احتمالا طرح ثبت‌نام از یارانه‌بگیران در این دولت اجرایی نشود.

برای اطلاع از جزئیات این موضوع روی لینک «حذف یارانه یا ثبت‌نام از متقاضیان؟» کلیک کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند