تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بودجه یارانه 2 میلیون تومانی تامین شد؟/ آخرین خبر از یارانه بازنشستگان

تجارت نیوز

دولت اگر فقط دو درصد از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند، این سازمان می‌تواند به همه‌ی بازنشستگان خود کمک بلاعوض دو میلیون تومانی بپردازد.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از بازنشستگان به دنبال پرداخت کمک بلاعوض دو میلیون تومانی است اما مساله اینجاست که دولت بدهی سنگینی به این سازمان دارد و به نظر می‌رسد چنانچه این بدهی سنگین با تامین اجتماعی تسویه نشود، این سازمان برای تامین منابع مورد نیاز این یارانه دچار مشکل شود.

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که به دنبال این است تا مطالبات خود را از دولت وصول و از این منابع یارانه دو میلیون تومانی را به بازنشستگان این سازمان پرداخت کند.

به گفته رئیس کانون بازنشستگان، سازمان تأمین اجتماعی تا پایان سال گذشته دولت بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی به این سازمان بدهی دارد و طبق اعلام کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر دارد.

در واقع دولت اگر فقط شش هزار و 600 میلیارد تومان معادل 2.2 درصد از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند، این سازمان می‌تواند تا پایان سال به همه‌ی بازنشستگان خود این دو میلیون تومان کمک بلاعوض را پرداخت کند.

وضعیت معیشیت و حقوق بازنشستگان طی ماه‌های اخیر حواشی به همراه داشته، بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به نحوه همسان‌سازی حقوق معترض هستند و در ماه گذشته تجمع کردند، گروه‌های بازنشستگی برای احقاق حق خود به دیوان عدالت اداری شکایت کرده‌اند.

در این بین افرادی که در کارهای سخت و زیان‌آور بازنشسته شده‌اند می‌گویند که همسان‌سازی درست اجرا نشده و مدت زمانی که بیمه پرداخت کرده‌اند محاسبه شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند