کد خبر: 127855

۵۰ درصد تخفیف در تعرفه حمل بار کریدور شمال- جنوب

رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن گفت: در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر‌عباس به مسکو از مسیر آذربایجان، برای سال ۲۰۱۷ میلادی با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد. ‌حسین عاشوری اظهار داشت: در

سرویس گزیده‌ها -

رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن گفت: در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر‌عباس به مسکو از مسیر آذربایجان، برای سال ۲۰۱۷ میلادی با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد.
‌حسین عاشوری اظهار داشت: در دیدار اخیر با «ادوینس برزینس»‌ رئیس راه‌آهن لتونی‌‌، بر راه‌اندازی قطار باری از بندر ریگا (پایتخت کشور لتونی) به بندر عباس برای جابه‌جایی بار در کریدور شمال – جنوب توافق شد.

وی توضیح داد: در این جلسه راه‌آهن لتونی جهت ایجاد و گسترش همکاری‌ها در همه زمینه‌های ریلی با راه‌آهن ایران بر اهمیت و تمایل استفاده لتونی از پتانسیل بالقوه کریدور شمال – جنوب تاکید کرد‌.

وی افزود: پیرو استقبال از تمایل راه‌آهن لتونی جهت گسترش همکاری‌های ریلی، گزارشی از اقدامات صورت گرفته راه‌آهن ایران‌ جهت فعال کردن کریدور شمال – جنوب با همکاری راه‌آهن‌های روسیه و آذربایجان ارائه شد.

عاشوری بیان کرد:‌ در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر عباس به مسکو از مسیر آذربایجان برای سال ۲۰۱۷ با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد.

عضو هیات مدیره راه‌آهن با استقبال از پیوستن لتونی به کریدور مذکور گفت: در این جلسه مقرر شد تا پیش‌نویس یادداشت تفاهم چهار جانبه ایران، آذربایجان، روسیه و لتونی در خصوص حمل و نقل ترکیبی از بندر عباس به ریگا و بالعکس توسط راه‌آهن ایران تهیه شود.

وی ادامه داد: این پیش‌نویس ‌در جلسه چهارجانبه‌ا‌ی با حضور روسای راه‌آهن‌های روسیه، ایران، آذربایجان و لتونی در اواخر اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در مسکو مورد مذاکره قرار گرفته و نهایی خواهد شد.

به گزارش فارس،رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن افزود: همچنین طرفین از راه‌اندازی قطار آزمایشی بندرعباس – ریگا در آینده نزدیک استقبال کردند.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.11)
1330.0
1.47
مثقال طلا (%0.84)
607300
51,000
سکه امامی (%0.9)
1501500
135,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.