۵ گیاهی که در ایجاد یک خواب راحت معجزه می‌کند

۵ گیاهی که در ایجاد یک خواب راحت معجزه می‌کند

در سراسر دنیا میلیون‌ها نفر هستند که به اندازه کافی نمی‌خوابند، شاید فکرش را هم نکنید اما برخی از گونه‌های گیاهی در کنار عطری که دارند، موجب آرامش شما و خواب راحت هنگام شب می‌شوند.

در سراسر دنیا میلیون‌ها نفر هستند که به اندازه کافی نمی‌خوابند، شاید فکرش را هم نکنید اما برخی از گونه‌های گیاهی در کنار عطری که دارند و موجب تهویه هوا در منزل شما می‌شوند، موجب آرامش شما و خواب راحت هنگام شب می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس بهتر است به جای درمان‌های شیمیایی به سراغ درمان‌های گیاهی و گل‌های آپارتمانی که به شما معرفی می‌کنیم بروید.

۱- لوندر گیاه لوندر یا همان اسطخدوس از معروف‌ترین گیاهان در افزایش آرامش و بهبود وضعیت خواب است. این گیاه به خصوص برای از بین بردن استرس در افراد مضطرب کاربرد دارد.

۲- یاسمن عطر مطبوع گل یاسمن و گذاشتن آن در اتاق خواب به بهبود خواب شما کمک کرده و کارشناسان معتقدند عطر این گل در حد و اندازه قرص‌های قوی مثل والیوم برای خوابیدن تاثیر‌گذار است. پس اگر شب‌ها خواب راحتی ندارید، از این گل در اتاق خوابتان استفاده کنید.

۳- پیچک پیچک از بهترین گیاهان تصفیه‌کننده هوای خانه و از بین برنده میکروب و قارچ‌های موجود در هواست و با از بین بردن مواد آلرژی زا خواب راحتی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

۴- گل مار گل مار مواد سمی موجود در خانه شما را از بین می بردو به گیاه اتاق خواب معروف است و به دلیل اکسیژنی که برخلاف گیاهان دیگر، شب‌ها از خود متصاعد می‌کند برای افرادی که دچار مشکلات تنفسی در خواب هستند مناسب است.

۵- آلوئه‌ورا در کنار فواید زیادی که گیاه آلوئه‌ورا برای سلامتی و به خصوص لطافت پوست دارد، به تصفیه هوا و خنثی کردن اثرات مضر پاک کننده‌های شیمیایی کمک می‌کند.

همچنین بر پایه نتایج یک تحقیق، گیاه آلوئه‌ورا، شب‌ها میزان زیادی اکسیژن از خود آزاد می‌کند و این امر به بهبود کیفیت خواب شما کمک خواهد کرد و شما یک منبع اکسیژن در اتاق خود خواهید داشت.

 

منبع: نمناک

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند