۹۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی پرداخت شد

۹۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی پرداخت شد

معاون وزیر تعاون، کار و اجتماعی از پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در کشور خبر داد.

سیدحمید کلانتری افزود: صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی 1.5 میلیارد دلار به بانک کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید اختصاص داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین اظهار داشت: از این میزان اعتبار 50 درصد به بانک کشاورزی و 50 درصد بقیه در اختیار بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید قرارگرفته است.

معاون تعاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مجموع اعتبار اشتغال روستایی 12 هزار میلیارد تومان بوده که نصف این مبلغ مربوط به صندوق توسعه ملی و نصف دیگر از سوی بانک‌ها تامین خواهد شد.

وی افزود: شش هزار میلیارد تومان اعتبار تاکنون در اختیار بانک ها قرار گرفته و بیش از این میزان طرح نیز بوسیله کارگروه های مرتبط اشتغال استان ها بررسی و در اختیار بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید قرار گرفته است.

کلانتری ضمن اشاره به تصویب یک هزار و 800 میلیارد تومان از مجموع اعتبار اشتغال روستایی توسط بانک‌های عامل اظهارداشت: از این میزان 900 میلیارد تومان تاکنون به متقاضیان پرداخت شده است.

وی گفت: بر اساس تصمیم کارگروه اشتغال تا سقف پنج هزار میلیارد تومان از این میزان اعتبارتا پایان تیرماه سال جاری پرداخت خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند