پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تعهدات بیمه مسکن مهر در زلزله کرمانشاه

پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تعهدات بیمه مسکن مهر در زلزله کرمانشاه

مدیرعامل بیمه آرمان خبر داد: مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از تعهدات این شرکت در خسارت زلزله کرمانشاه به صورت علی‌الحساب پرداخت شد.

علیرضا بیانیان با اشاره به این که برای مدیریت ریسک باید مراحلی از جمله شناسایی فاکتورهای ریسک، تخمین احتمال رخداد ریسک و میزان تاثیر آن، ارائه راهکارهایی جهت تعدیل ریسک‌های شناسایی شده و نظارت بر فاکتورهای ریسک را مورد توجه قرار داد، گفت: مدیریت ریسک در جهان امروز یکی از واقعیت‌هایی است که شاید بدون آن ادامه فعالیت‌های مختلف در سطوح خرد و کلان یک کشور به سهولت میسر نباشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: به همین دلیل کشورهای مختلف برای مدیریت ریسک روش‌هایی چون اجتناب از بحران، کاهش و انتقال ریسک را مورد استفاده قرار می‌دهند که در این میان نقش صنعت بیمه نمایان می‌شود.

مدیرعامل بیمه آرمان با بیان این که وقایعی چون زلزله‌های پیاپی در کشور موضوع مدیریت ریسک و اجتناب از بحران را بیش از پیش مورد توجه قرار می‌دهد، افزود: به عنوان مثال این بیمه مبلغ 120 میلیارد ریال علی‌الحساب در راستای تعهدات بیمه آرمان بابت مسکن مهر کرمانشاه را پرداخت کرده است که در هفته اول پس از وقوع زلزله به طور کامل از تعداد 4100 واحد مسکونی بازدید و مدارک خسارت تکمیل شد.

وی با اشاره به اینکه با هدف تسریع در روند عملیات بازسازی واحدهای تخریب شده و کاهش آلام مردم زلزله‌زده کرمانشاه، این مبلغ به طور علی‌الحساب به بانک مسکن بابت خسارت این واحدها پرداخت شد، اظهار داشت: همکاری‌ها بابت تسریع بیشتر جهت بررسی نهایی ارزیابی و ارائه خدمات به حادثه‌دیدگان همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول افزود: بیمه آرمان بر اساس شرایط ویژه منطقه و تاکید مسئولان از جمله نهاد ناظر مبنی بر بررسی و پرداخت خسارت آسیب‌دیدگان حادثه در سریع‌ترین زمان ممکن، با هدف تسریع در روند عملیات بازسازی واحدهای تخریب شده و کاهش آلام مردم زلزله‌زده کرمانشاه از تشریفات قانونی معمول صرف نظر کرد.

بیانیان با تاکید بر اینکه مراحل تکمیل اطلاعات تسهیلات‌گیرندگان و پرونده‌های خسارت‌دیده در جریان است، گفت: در اسرع وقت نسبت به تعیین و پرداخت خسارات نهایی و تسویه آن اقدام خواهد شد.

وی گفت: زلزله اخیر می‌تواند زنگ خطر و هشداری جدی برای آنهایی باشد که تاکنون از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های صنعت بیمه در هنگام وارد آمدن خسارات سنگین، غفلت کرده‌اند، بی‌تردید همه آنانی که از حمایت بیمه‌ای برخوردار شده‌اند، اثرگذارترین سفیران صنعت بیمه کشور به شمار می‌روند و می‌توانند دیگران را هم به استفاده از ظرفیت‌های این صنعت ترغیب کنند.

مدیرعامل بیمه آرمان در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در این صنعت نیز گفت: این موضوع بدین معناست که سرمایه‌گذاری‌ها باید با توجه به محدوده قانونی انجام شده و همیشه نقدینگی به مقدار لازم برای پرداخت خسارت در دسترس باشد.

وی اضافه کرد: بر این اساس بعضی شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های بیمه اتکایی برای رهایی از این تهدیدها و پوشش ریسک‌های بزرگ همانند فجایع طبیعی، از طریق اوراق بهادار بیمه‌ای ریسک را به بازار بورس منتقل می‌کنند.

بیانیان در خصوص مزایای اوراق بهادار‌سازی بیمه‌ای گفت: در توضیح این موضوع همین بس که ایجاد ظرفیت‌های بلند‌مدت در بازار سرمایه، امکان تنوع‌بخشی به پرتفوی سرمایه‌گذاران، انتقال ریسک به بازاری خارج از صنعت بیمه، افزایش نقدشوندگی دارایی‌های با نقدشوندگی اندک و تامین مالی ارزان‌تر نسبت به تامین مالی از طریق افزایش سرمایه از جمله مزایای است که بر این اساس جای خالی تامین مالی صنعت بیمه در بازار سهام احساس می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند