کد خبر: 189433

۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم‌اینک ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که از این تعداد ۵۲ هزار نفر مربوط به شهر تهران است.

سرویس اقتصاد کلان -

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم‌اینک ۲۲۶ هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که از این تعداد ۵۲ هزار نفر مربوط به شهر تهران است.

به گزارش تجارت‌نیوز، کریم یاوری، روز پنجشنبه در کارگاه آموزشی روابط کار، بیمه بیکاری و بازرسی کار در یاسوج لزوم حمایت از کارفرمایان و گره‌گشایی از کار این قشر را یادآور شد و اظهار داشت: با رفع مشکل کارفرمایان و رونق فعالیت کارگاه‌ها جریان تولید و اشتغال تداوم خواهد یافت و از این طریق بستر توسعه اقتصادی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به کسری درآمد ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی صندوق بیمه بیکاری کشور در سال ۱۳۹۲، افزود: سال های ۱۳۹۳، ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ حدود ۵۵۰ هزار میلیارد ریال از این میزان کسری با تلاش و برنامه‌ریزی مسئولان دولت تدبیر و امید در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جبران شد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: باید امور و مسائل مجموعه‌های کارگر، کارفرما و کارگاه با یکدیگر دیده شود و با قانون مداری و برنامه‌ریزی اصولی جریان اشتغال، تولید و صیانت از نیروی کار را مدیریت کرد.

یاوری با بیان اینکه به ازای هر ۶ بیمه شده یک مستمری‌بگیر در کشور وجود دارد، عنوان کرد: باید در فرآیند رسیدگی به درخواست‌های بیمه بیکاری ضمن حمایت از کارگر و کارفرما با اعمال صحیح قانون از تحمیل هزینه به صندوق بیمه بیکاری جلوگیری کرد.

وی ابراز داشت: ۱۳ میلیون نفر بیمه شده اصلی و ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیمه شده اجباری در کشور وجود دارد و جمعیت زیر پوشش تامین اجتماعی نیز ۴۲ میلیون نفر است.

یاوری جمعیت مستمری بگیر تامین اجتماعی را سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در کشور اعلام کرد.

وی گفت: ارتقای سطح دانش مدیران و کارشناسان از قوانین و مقررات مرتبط با حوزه کار و تامین اجتماعی به‌ویژه در بخش بیمه بیکاری از اهداف برگزاری کارگاه آموزشی یک‌روزه روابط کار، ببمه بیکاری و بازرسی کار در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، کهگیلویه و بویراحمد با ۵٫۶ درصد بالاترین میزان کاهش نرخ بیکاری در بین استان‌‌های کشور را در بهار سال ۱۳۹۶ کسب کرد.

نرخ بیکاری سال ۱۳۹۴ کهگیلویه و بویراحمد ۱۷٫۷ درصد بود که با کاهش ۴٫۴ درصدی در پایان سال ۱۳۹۵ به ۱۳٫۳ درصد و در بهار سال جاری نیز به حدود ۱۲٫۱ درصد رسید.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.04)
1329.9
0.4
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.