8 بیماری و عارضه‌ای که با مصرف قارچ ایجاد می‌شود

تجارت نیوز

یک متخصص طب ایرانی با تشریح برخی مضرات مصرف قارچ که باعث ایجاد بیماری‌ها و ضایعات مختلف در انسان می‌شود، گفت: افرادی که مشکل ناباروری دارند, قارچ باید کاملا از سبد غذایی آن‌ها حذف شود چرا که قارچ قاطع نسل است.

سمیه ذاکری درباره برخی عوارض مصرف قارچ اظهار کرد: قارچ به‌اسم فُطر در کتب طب ایرانی دارای طبیعت سرد و تر است, مصرف مداوم آن موجب نازایی و بیماری‌های سرد و تر مانند سکته و فلج می‌شود؛ بهتر است کمتر مصرف شده و هنگام پختن آن، افزودن پونه، شوید و روغن زیتون به کاهش ضرر آن کمک می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: قارچ تولیدکننده خون غلیظ و عَفِن است یعنی عفونت‌پذیری خون حاصل از قارچ بالاست؛ بچه‌هایی که سرما می‌خورند اگر به آنها سوپ حاوی قارچ داده شود, مدت عفونت و بیماری طولانی‌تر خواهد شد.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: قارچ نفّاخ و دیرهضم بوده و برای معده‌های ضعیف، مضر است؛ مصرف قارچ کولیت و قولنج روده‌ای را بروز می‌دهد, خصوصا خوردنش با تخم‌مرغ و گوشت مضرتر است و از همه بدتر اینکه بعد از خوردن آن، آب سرد مصرف شود.

ذاکری خاطرنشان کرد: قارچ قاطع نسل است؛ این جمله در کتاب مخزن‌الادویه حکیم عقیلی خراسانی از حکما و اطبای برجسته طب سنتی ایرانی به‌صراحت بیان شده است؛ افرادی که مشکل ناباروری دارند, دقت کنند قارچ باید کاملا از سبد غذایی آنها حذف شود.

وی یادآور شد: قارچ بیشتر مصارف موضعی به‌عنوان ضماد و… را دارد و اصلا ماده خوراکی نیست که متاسفانه امروزه خیلی باب شده و خصوصا در افراد مبتلا به کبد چرب به‌دلیل غلظتی که در خون ایجاد می‌کند، بسیار مضر است.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند