ایران بروکر
خبر مهم : شروع افزایش ۲۰ درصدی یارانه از امروز

عرضه ریسپکت در بورس کالا / خودروی تازه‌وارد فردا با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تجارت نیوز

بر اساس اعلام بورس کالا فردا (سه‌شنبه 25 بهمن ماه) 300 دستگاه ریسپکت سفید و 200 دستگاه ریسپکت مشکی روی تابلوی معاملات خواهد رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، فردا قرار است بورس کالا میزبان خودروی تازه‌وارد ریسپکت باشد. قیمت پایه این خودرو در بورس کالا 643 میلیون تومان است و فرد متقاضی باید تمام این مبلغ را به عنوان پیش‌پرداخت در حساب وکالتی خود داشته باشد.

بر اساس محاسبات انجام شده اگر متفاضی ریسپکت را با قیمت پایه بخرد با هزینه‌های جانبی و مالیات باید 738 میلیون و 724 هزار تومان پرداخت کند. البته با توجه به زمان تحویل باید زمان خواب را نیز محاسبه کرد و هزینه خواب این محصول بیش از 38 میلیون تومان است؛ اما با وجود این هزینه‌ها این خودرو حدود 570 میلیون تومان از بازار آزاد ارزان‌تر است.

با توجه به هزینه‌ها و اختلاف قیمت بازار، بالاترین قیمت برای خرید ریسپکت از بازار یک میلیارد و 28 میلیون تومان است و اگر خریدار قیمتی بیش از این عدد تعیین کند ممکن است با زیان مواجه شود.

گفتنی است هزینه خواب این خودرو با قیمت یک میلیارد و 28 میلیون حدود 60 میلیون تومان است و با بازار آزاد نیز اختلاف 128 میلیون تومانی دارد.

یعنی متقاضیان خرید ریسپکت از بورس کالا باید میانگین قیمت 643 میلیون تا یک میلیارد و 28 میلیون تومان را ثبت کنند تا از خرید خود نسبت به بازار آزاد سود ببرند.

به این ترتیب می‌توان گفت خرید ریسپکت از بورس کالا برای متقاضی سود 570 میلیونی تا 128 میلیون تومانی خواهد داشت.

نظرات