خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
بنیانگذار اتریوم:

بازار رمزارزها از اصلاح قیمت استقبال می‌کند / زمستان ارزهای دیجیتال در راه است؟

هم‌بنیانگذار بلاکچین اتریوم گفت، دنیای دارایی دیجیتال ممکن است از این عقب‌نشینی قیمت کنونی ارزهای دیجیتال سود برده باشد. اما این موضوع برخی سرمایه‌گذاران را دلسرد کرده و آنها می‌گویند زمستان دیگری در بازار رمزارزها فرا رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ویتالیک بوترین، هم‌بنیانگذار بلاکچین اتریوم گفت، دنیای دارایی دیجیتال ممکن است از این عقب‌نشینی قیمت کنونی ارزهای دیجیتال سود برده باشد. اما این موضوع سرمایه‌گذاران را دلسرد کرده و آنها می‌گویند زمستان دیگری در بازار رمزارزها فرا رسیده است.

بوترین در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد: «افرادی که در عمق بازار رمزارزها حضور داشته و دیدگاه بلندمدتی دارند از بازار نزولی استقبال می‌کنند. چرا که با توجه به پیش‌بینی بلندمدت آنها از روند افزایشی، این افت‌ها فرصت خوبی برای ورود بیشتر به بازار است. با این حال این بازار معمولا توجه نوسان‌گیران کوتاه مدت را هم به خود جلب می‌کند.»

بعد از اینکه در اوایل نوامبر بازار رمزارزها به سقف تاریخی خود رسید، حالا این بازار دچار سقوط شده است. سرمایه‌گذاران و سفته‌بازان پیش‌بینی می‌کنند که در ادامه امسال محرک‌های مالی به اقتصادهای جهان کاهش پیدا کند. شاخص کریپتو گلکسی بلومبرگ ۴۵ درصد پایین‌تر از سقف تاریخی خود قرار دارد. اتر، ارز بومی بزرگترین بلاکچین دنیا نیز در این مدت افتی ۴۰ درصدی داشته است.

از زمان «زمستان رمزارزها» در سال ۲۰۱۸ به بعد بازار با رونق چشمگیری مواجه شده است. تعداد توکن‌های بازار حالا به بیش از ۱۲ هزار رسیده است. برخی از سرمایه‌گذاران یک شبه میلیاردر شدند و برخی دیگر هم دچار ضرر شدند. الگوهای دستکاری بازار که به پامپ و دامپ معروف است هم اغلب در بازار وجود داشته و از سوی افرادی اجرا می‌شود که به دنبال سود کوتاه‌مدت در بازار رمزارزها هستند.

زمستان دیگری در راه است؟

بوترین گفت: « زمستان زمانی است که بسیاری از پروژه‌های رمزارز سقوط کرده و تنها پروژه‌هایی که دیدگاهی واقعا بلندمدت دارند پایدار می‌مانند. »

این میلیاردر ۲۸ ساله اعلام کرد که از چگونگی حرکت بازار از سال گذشته «شگفت‌زده» شده است. وی گفت مطمئن نیست که بازار وارد یک زمستان دیگر شده یا اینکه بازار تنها در حال انعکاس نوسان بازارهای دیگر است.

او همچنین تاکید کرد که این زمستان می‌تواند به افرادی که در حال ساخت پروژه‌های رمزارز هستند کمک کند تا روی بهبود فناوری خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

اظهارات بوترین در حالی است که چندی پیش پروتکل رمزارز معروف ورم‌هول با هک ۳۰۰ میلیون دلاری مواجه شده بود. در سالهای اخیر بوترین تمرکز خود را روی مقیاس‌بندی اتریوم گذاشته است. این بلاکچین محبوب مدت‌هاست به دلیل کندی و گرانی تراکنش روی بستر اتریوم مورد انتقاد قرار گرفته است. حالا بنیاد اتریوم در تلاش است تا مقیاس‌پذیری این بلاکچین را بهبود ببخشد.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات