خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تسلا دوباره بیت‌کوین می‌خرد؟

و تسلا

شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرده که بازار رمزارزها به عنوان بازاری برای سرمایه‌گذاری و بیت‌کوین به عنوان دارایی جایگزین نقدینگی برای این شرکت کاربرد دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تسلا حدود ۲ میلیارد دلار بیت‌کوین دارد و زمانی هم بیت‌کوین به عنوان ارز پرداخت برای خرید خودرو در این شرکت استفاده می‌شد.

این شرکت چند روز پیش گزارش سالانه خود را به کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کرده که این گزارش‌ها نشان می‌دهد تسلا حدود ۲ میلیارد دلار بیت‌کوین دارد.

این شرکت در گزارش سالانه خود نوشت: همانطور که ما اوراق بهادار دولت ایالات متحده را می‌خریم به بازار رمزارزها هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرریسک اما سودآور نگاه می‌کنیم. بیت‌کوین برای ما جایگزین نقدینگی است.

در گزارش سالانه این شرکت آمده تسلا در اوایل سال ۲۰۲۱ ۱/۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خرید و بعد از این موضوع این ارز را به عنوان نوعی دارایی برای پرداخت پذیرفت.

اما بعدها ایلان ماسک به دلیل آلودگی زیست محیطی، این ارز را از لیست پرداخت خود خط زد.

تسلا در ماه اکتبر سال گذشته به کمسیون بورس اوراق بهادار گفت ممکن است پذیرش دارایی‌های دیجیتال را دوباره آغاز کند اما اینبار بیت‌کوین نبود که پذیرفته می‌شد، بلکه دوج‌کوین به عنوان ارز پرداخت تسلا معرفی شد.

تسلا در پایان سال گذشته حدود ۱۷/۵۸ میلیارد دلار پول نقد و معادل پول نقد در ابنار خود ذخیره کرده بود اما هنوز درصد کمی از دارایی‌های این شرکت را ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند.

ارزش بیت‌کوین‌های تسلا در سال ۲۰۲۱ دستخوش تغییرات زیادی شد.

براساس گزارش‌ها تسلا به کمسیون بورس و اوراق بهادار اطلاع داده که قصد دارد بر حسب شرایط بازار دارایی‌های دیجیتال خود را کاهش یا افزایش دهد.

تسلا در گزارش سالیانه نوشته است: ما به پتانسیل بلندمدت دارایی‌های دیجیتال اعتقاد داریم.

گزارش سالانه تسلا در سال ۲۰۲۱ شامل درآمد حاصل از دوج‌کوین نمی‌شود چون این ارز در اواخر سال ۲۰۲۱ پذیرش شد.

تسلا عقیده دارد دوج‌کوین ارز بهتری برای پرداخت است اما بیت‌کوین ارزی برای ذخیره ارزش است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات