خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تعطیلی بانک سیگنیچر بعد از سیلیکون‌ولی

Bankruptcy Banks

براساس گزارشات، بانک سیگنچر پس از سیلیکون ولی قربانی بعدی از دست رفتن اعتماد کاربران شده است و برای همیشه تعطیل خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع سال 2023 بسیاری از سرمایه‌گذاران امیدوار به پایان روند نزولی بازار رمزارز بودند. آن‌ها گمان می‌کردند ماجرای ورشکستگی صرافی اف‌‌تی‌اکس که نقشی کلیدی در ریزش‌های سال گذشته ایفا کرد دیگر تکرار نخواهد شد.
اما سرنوشت صرافی FTX در سال جدید گریبان شرکت‌های بیشتری را گرفت. بانک‌های مهمی همچون سیلورگیت و سیلیکون‌ولی در این سال ورشکستگی و تعطیلی را تجربه کردند. حال به نظر می‌رسد نوبت بانک سیگنیچر فرارسیده است.

بانک سیگنیچر چیست؟

بانک سیگنیچر یک موسسه مالی واقع در نیویورک است. فعالیت اصلی این بانک در زمینه ارائه وام و املاک و مستغلات بود که در سال‌های اخیر وارد بازار رمزارزها شد. به توصیه قانون‌گذاران باز نگه‌ داشتن این بانک می‌توانست ثبات کل سیستم مالی را به خطر بیندازد. در نتیجه سیگنیچر در روز یکشنبه برای جلوگیری از آسیب بیشتر به اقتصاد تعطیل شد.

سیگنیچر

چه چیزی سیگنیچر را به این نقطه کشاند؟

تا حدود زیادی سیگنیچر را می‌توان قربانی هراس کاربران در پی تعطیلی بانک سیلیکون ولی دانست. این تعطیلی انعکاسی واضح از مشکلات بسیار زیادی است که تمامی شرکت‌های فعال در بازار رمزارز با آن دست و پنچه نرم می‌کنند.

برخی تصمیم‌گیری‌های غلط و نابه‌جا بانک سیلیکون ولی موجب شدند تا این بانک در پاسخ به درخواست خروج پول مشتریان ناتوان باشد و ملزم به بستن درب‌ها در روز جمعه شود. به طور مشابه ورود بد موقع سیگنچر به بازار رمزارز درست پیش از انفجار این بازار در سال گذشته موجب تعطیلی این بانک شد.

تکلیف مال‌باختگان سیگنیچر و سیلیکون ولی چه می‌شود؟

اکثر مشتریان تجاری سیگنیچر مانند سیلیکون ولی سپرده‌های بالای 250هزار دلار داشتند. با انتشار اخباری در خصوص مشکلات بانک سیلیکون ولی در هفته گذشته، مشتریان تجاری سیگنچر شروع به تماس با بانک کردند تا از امنیت سپرده‌های خود اطمینان حاصل کنند، زیرا پس از مصادره سیلیکون ولی توسط شرکت بیمه سپرده فدرال، شرکت مذکور اعلام کرد که تنها سپرده‌های تا سقف 250هزار دلار را پوشش می‌دهد. علی رغم ادعای شرکت بیمه، قانون‌گذاران در روز یکشنبه مدعی شدند که بدون توجه به مقدار سپرده، مشتریان هر دو بانک قادر به دریافت کل مبلغ واگذار شده هستند.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک در بیانیه‌ای گفت: بسیاری از سپرده‌گذاران سیگنچر کسب‌و‌کارهای کوچک هستند. موقعیت این شرکت‌ها بسیار کلیدی است؛ چرا که اقتصاد قوی نیویورک وابستگی زیادی به این کسب‌و‌کارها دارد.

آخرین اخبار حوزه رمزارز را در بخش ارز دیجیتال دنبال کنید.

نظرات