تلگرام با پروژه جدید از رمزارزها حمایت می‌کند – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران

تلگرام با پروژه جدید از رمزارزها حمایت می‌کند

کوین

قابلیت جدید پیام‌رسان تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از رمزارز «تون کوین» (Toncoin) به‌صورت مستقیم از داخل صفحه چت برای مخاطبان خود ارز دیجیتال بفرستند. این پروژه با استفاده از بلاکچین TON ساخته شده و می‌تواند بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از تراکنش‌ها پشتیبانی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قابلیت جدید پیام‌رسان تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از رمزارز «تون کوین» (Toncoin) به‌صورت مستقیم از داخل صفحه چت برای مخاطبان خود ارز دیجیتال بفرستند. این پروژه با استفاده از بلاکچین TON ساخته شده و می‌تواند بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از تراکنش‌ها پشتیبانی کند.

دیجیاتو گزارش می‌دهد، اکانت رسمی بلاکچین The Open Network یا TON در پستی در توییتر اعلام کرد که کاربران حالا می‌توانند به‌صورت مستقیم از داخل تلگرام برای مخاطبان خود Toncoin بفرستند. با این کار دیگر نیازی به ورود آدرس کیف پول ندارید و لازم نیست منتظر تایید تراکنش‌ها باشید.

تلگرام در ویدیوی کوتاهی نحوه استفاده از این پروژه را نشان می‌دهد. ابتدا باید بات Wallet را به منوی الصاق اضافه کنید تا گزینه مربوطه در دسترس قرار بگیرد. سپس با ورود به صفحه چت مدنظر خود، می‌توانید مقدار رمزارز را وارد کرده و آن را برای طرف مقابل ارسال کنید.

این پروژه جدید اجازه می‌دهد تا حدود ۵۵۰ میلیون کاربر جهانی تلگرام بتوانند از یک سرویس پرداخت رمزارزی استفاده کنند. بسیاری از فعالان دنیای رمزارزها تلاش دارند تا فناوری بلاکچین را در اختیار عموم کاربران قرار دهند. به نظر می‌رسد که اقدام جدید پروژه TON هم تلاشی در جهت دستیابی به همین هدف است.

این پیام‌رسان قبلا در سال ۲۰۱۸ بلاکچین TON را توسعه داد تا رمزارز خودش موسوم به Gram را بفروشد. ولی تلگرام در نهایت در سال ۲۰۲۰ مجبور شد به خاطر فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فعالیت روی این رمزارز را لغو کند.

زمانی که تلگرام پروژه TON را کنار گذاشت، گروهی از توسعه‌دهندگان به سراغ آن رفتند. این گروه نام بلاکچین را از Telegram Open Network به The Open Network و نام توکن را از Gram به Toncoin تغییر دادند. «پاول دوروف»، مدیرعامل تلگرام دسامبر پارسال از این پروژه حمایت کرد. بنیاد TON که کنترل این پروژه را در دست دارد، چند هفته پیش موفق شد ۱ میلیارد دلار از طریق حمایت‌های مالی سرمایه جذب کند.

نظرات