هنگام خرید رمزارز به توصیه دوستان توجه نکنید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

هنگام خرید رمزارز به توصیه دوستان توجه نکنید

Avoid Crypto Advice

بنا بر گزارشات حدود 31 درصد از خریدهای صورت گرفته توسط افراد تازه وارد در حوزه رمزارز به توصیه دوستان اشخاص انجام شده است. کارشناسان از این مسئله ابراز نگرانی کردند.

به گزارش تجارت نیوز، شاید شما هم با توصیه اطرافیان در خصوص خرید یک رمزارز خاص مواجه شده باشید. وعده سودهای کلان و رشد تاریخی توسط افراد ناآگاه که خود و اطرافیان را به دردسر می‌اندازند در بازار رمزارزها همیشه وجود داشته است. طبق ادعاهای صورت گرفته، 31 درصد از خریداران جدید بازار کریپتو تحت تاثیر پیشنهاد دوستان خود وارد این بازار می‌شوند.

پیشنهاد اطرافیان، دلیل اصلی خرید رمزارز

کارشناسان حوزه رمزارز ضمن هشدار به کاربران، مدعی شدند ممکن است که تله‌هایی گریبان افراد بی‌احتیاط را بگیرد. آن‌ها در ادامه اظهار کردند که افراد معمولاً از زیان‌ها و روزهای تاریک بازار صحبت نمی‌کنند و تنها زیبایی‌های بازار را به تصویر می‌کشند.

بر اساس یک مطالعه مشترک توسط بنیاد آموزش سرمایه‌گذاران و دانشگاه شیکاگو، در سال 2022 حدود یک سوم از سرمایه گذاران جدید رمزارزها علت اصلی خرید را پیشنهاد دوستان عنوان کردند. این علت در بازار سهام رقمی معادل هشت درصد اعلام شده است.

طبق این مطالعات، می‌توان نتیجه گرفت که عناصر اجتماعی در بازار رمزارز بسیار پررنگ‌تر از سایر بازارها است. البته لزوماً توصیه دوستان دلیل ضعیفی برای خرید رمزارز نیست اما می‌تواند همانند یک شمشیر دو لبه عمل کند. کارشناسان حداقل اقدام را برای دوری از خطرات احتمالی، پرهیز از اعتماد بی دلیل به دوستان حاضر در شبکه‌های مجازی عنوان کردند.

Man Fooled By Crypto

چگونه سرمایه‌گذاران رمزارز به دام می‌افتند؟

یکی از شایع‌ترین تله‌هایی که اغلب به دام آن می‌افتند، توصیه به خرید رمزارز هایی است که پتانسیل رشد خود را محقق ساخته‌اند. بیت‌کوین و سایر رمزارزها تا سال 2021 روندی خوشایند را طی کردند. پرچمدار بازار در عرض حدود یک سال از 10هزار دلار به 68 هزار دلار صعود کرد.

اما پس از آن مسیر بازار به سرعت به (زمستانی شدن) تغییر مسیر داد. در این حین سرمایه‌گذاران در مقایسه با اوج بازار بیش از دو تریلیون دلار از دست دادند. تعدادی از افراد مشهور طی این وضعیت بازار به دلیل توصیه اشتباه به سرمایه گذاری جریمه شدند.

Analyze Market Before Purchase

توصیه کارشناسان رمزارز

طبق توصیه‌ها در این زمینه تحقیق در مورد هر ارز دیجیتال  توسط خود کاربران از مهم ترین ارکان سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. همچنین، سرمایه‌گذاران تنها باید به افراد آگاه در مسائل مالی و قانونی اعتماد کنند.

 

جدیدترین آموزش‌ها و اخبار حوزه رمزارز را در بخش ارز دیجیتال دنبال کنید.

نظرات