رمزارزها در هند قانونی شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود

رمزارزها در هند قانونی شد

دولت هند به تازگی مقررات مالیاتی را برای رمزارزها پیشنهاد کرده است. دارایی‌های دیجیتال با مالیات بر درآمد ۳۰ درصد مشمول مالیات می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رمزارز بانک مرکزی‌ (CBDC) شکل مجازی ارز بدون پشتوانه هر کشور است. CBDC متمرکز است و نهادهای پولی هر کشور آن را صادر و برایش قانون‌گذاری می‌کنند.

وزیر دارایی هند، Nirmala Sitharaman امروز در سخنرانی بودجه خود،طرحی را برای معرفی مقررات دارایی های دیجیتال منتشر کرد. درآمد حاصل از نقل و انتقالات رمزنگاری ۳۰ درصد مشمول مالیات خواهد بود.

همچنین، روپیه دیجیتال در سال مالی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ (از آوریل شروع می شود) فعال خواهد شد.

در این پیشنهاد آمده است که زیان‌های ناشی از عملیات رمزارز نمی‌توانند با هیچ سود دیگری تطبیق شوند.

به گفته بلومبرگ، وزیر امور خارجه هند اعتراف کرد که رمزارز ها نباید دیگر نادیده گرفته شوند.

افزایش خارق العاده ای در تراکنش در دارایی های دیجیتال وجود دارد. بزرگی و فراوانی این معاملات، ارائه یک رژیم مالیاتی خاص را ضروری کرده است.

جامعه از این پیشنهاد استقبال می کند.

اگرچه مالیات بر درآمد واقعاً بالا به نظر می رسد، بازیگران اصلی در بازار دارایی های رمزنگاری شده هند نسبت به تأثیراتی که مقررات جدید قرار است بر این بخش بگذارد خوشبین هستند.

Nischal Shetty، مدیرعامل و موسس بزرگترین صرافی رمزارز در هند، WazirX (WRX)، که از سال ۲۰۱۹ کاملاً تحت مالکیت بایننس (BNB) است، تأکید می کند که این یک گام بزرگ برای این حوزه است.

بنابراین، این پیشنهاد به احتمال زیاد به همه گمانه زنی ها در مورد ممنوعیت رمزارز ها به سبک چینی در هند پایان خواهد داد. پیش از این، مقامات هندی درباره ممنوعیت رمزارزهای خصوصی و مجازات ۱۰ سال زندان برای پذیرش رمزارز به عنوان ابزار پرداخت بحث کردند.

منبع: اقتصادآنلاین

نظرات