پیش بینی روند بیت کوین در الگوی مثلثی قیمت – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی روند بیت کوین در الگوی مثلثی قیمت

بیت‌کوین در یک ماه گذشته چه شد؟

بیت کوین در دنیای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال، همچنان یک نقطه کانونی برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازار است. با افزایش حجم معاملات در روزهای آینده، تحرکات این ارز دیجیتال، تعیین‌کننده جهت بازار خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت بیت کوین در چند روز اخیر حول سطح مقاومت مهم 27 هزار دلار قرار دارد؛ تحلیلگران بازار از نزدیک الگوی مثلث شکل‌گرفته در نمودار قیمت را بررسی می‌کنند. این الگو که با خطوط روند همگرا مشخص می‌شود، نشان‌دهنده یک شکست احتمالی در آینده نزدیک است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت فعلی بیت کوین 27 هزار و 98 دلار است که با حجم معاملات 7.4 میلیارد دلاری در 24 ساعت گذشته همراه شده است. بیت کوین در این مدت، شاهد افزایش جزئی نزدیک به یک درصدی بوده است.

روز یکشنبه، بیت کوین در محدوده معاملاتی باریکی با نوسانات نسبتا کم قرار دارد و همچنین با مقاومت قابل توجهی در حدود سطح 27 هزار و 250 دلار مواجه است.

این مقاومت به وجود یک الگوی مثلث متقارن نسبت داده می‌شود که اغلب بیانگر موضع خنثی در بین سرمایه‌گذاران بازار است و آنها را به جستجوی دلایل اساسی برای تعیین جهت بعدی قیمت ترغیب می‌کند.

شکست قیمت از سمت بالای الگوی مثلث متقارن می‌تواند منجر به ادامه روند صعودی بیت کوین شود. گفتنی است سطوح مقاومت بعدی برای این ارز دیجیتال به‌ ترتیب در 27 هزار و 700 دلار و بالاتر از آن در 28 هزار و 200 دلار قرار دارد.

شاخص‌های فنی کلیدی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و (MACD)  در حال حاضر در یک منطقه خنثی هستند که احتمال شکست بالاتر از سطح 27 هزار و 250 دلار را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، میانگین متحرک‌نمایی 50 روزه حمایت قوی را در حدود 26 هزار و 800 دلار فراهم می‌کند که نشان‌دهنده یک سوگیری بالقوه صعودی در قیمت بیت کوین است.

با این حال، اگر بیت کوین نتواند از سطح 27 هزار و 250 دلار عبور کند، ممکن است فرصتی برای موقعیت‌های فروش کوتاه‌مدت ایجاد شود و سطوح حمایتی 26 هزار و 800 و 26 هزار و 600 دلاری را هدف قرار دهد.

از سوی دیگر، سقوط قیمت به زیر 26 هزار و 600 دلار می‌تواند این ارز دیجیتال را در سطح حمایت 26 هزار دلار و احتمالا 25 هزار و 750 دلار قرار دهد.

در حال حاضر، سطح 27 هزار و 250 دلار به عنوان نقطه محوری برای معامله‌گران عمل می‌کند و بسته‌شدن کندل قیمت بالاتر یا پایین‌تر از این سطح می‌تواند مسیر بعدی بازار را تعیین کند.

بر اساس CoinMarketCap، بیت کوین با ارزش بازار زنده 525 میلیارد دلار، رتبه اول را به عنوان با ارزش‌ترین ارز دیجیتال در اختیار دارد. عرضه در گردش این ارز دیجیتال 19،379،362 کوین است، در حالی که حداکثر عرضه آن در سطح 21،000،000 کوین قرار دارد.

نظرات