قیمت بیت کوین به سقف 13 ماهه رسید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود

قیمت بیت کوین به سقف 13 ماهه رسید

ezgif 3 11758a0384

قیمت بیت کوین بیش از یک درصد کاهش یافت و به حدود 30350 دلار در روز رسید. با این حال، قیمت آن به طور کلی ثابت باقی ماند و در محدوده دو هفته گذشته، بین 31400 تا 29500 دلار بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، دوره ادغام پس از صعود 27 درصدی قیمت بیت کوین از پایین‌ترین سطح ژوئن آن در حدود 24750 دلار است که نشان می‌دهد معامله‌گران فوریت کمتری برای خرید یا فروش بیت کوین در کوتاه‌مدت دارند.

شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) از پنجم ژوئیه به آستانه 70 نزدیک‌تر شده است، که حداقل می‌تواند تا حدی عملکرد جانبی قیمت را توضیح دهد. یک RSI بیش از حد خرید معمولاً منجر به تثبیت قیمت یا کاهش قیمت می‌شود.

علاوه بر این، ممکن است بازار چشم‌انداز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را برای تصویب اولین ETF بیت کوین ارزیابی کرده باشد.

در 30 ژوئن، سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا برنامه های ETF بیت کوین را که توسط بلک راک و سایر موسسات مالی برتر ثبت شده بود، «ناکافی» خواند. از آن زمان، محدوده معاملات بیت کوین بیشتر کاهش یافته است و خط حمایت کوتاه مدت به سمت 30500 دلار تغییر می‌کند.

افت برنت و نگرانی‌ها پیرامون رشد ضعیف اقتصاد جهانی

تا ساعت 08:45 به وقت شرقی (12:45 به وقت گرینویچ)، قرارداد برنت 0.3 درصد کاهش یافت و به 76.02 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام آمریکا با 1.9 درصد افزایش به 71.12 دلار در هر بشکه معامله شد که در تعطیلات ایالات متحده به مناسبت روز استقلال بدون توافق معامله شد.

داده‌های یک نظرسنجی خصوصی که اوایل روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که فعالیت خدمات چین در ماه ژوئن با کمترین سرعت در پنج ماه گذشته گسترش یافته است که آخرین شواهد از بهبود متزلزل پس از همه‌گیری در بزرگترین واردکننده نفت خام جهان است.

علاوه بر این، فعالیت های تجاری منطقه یورو در ماه گذشته طی رکود گسترده به قلمرو انقباضی سقوط کرد که نشان می دهد این اقتصاد پس از سقوط به رکود در سه ماهه اول سال برای ثبت رشد قابل توجهی دچار مشکل خواهد شد.

بانک‌های مرکزی همچنان نرخ بهره را افزایش خواهند داد

با این حال، علی‌رغم این ضعف اقتصادی، بانک مرکزی اروپا به طور گسترده‌ای انتظار می‌رود که چرخه افزایش نرخ خود را در نشست بعدی خود در اواخر این ماه ادامه دهد.

تصمیم بعدی فدرال رزرو پس از توقف چرخه انقباض یک ساله خود در ماه ژوئن، قابل بحث است.

با این حال، سیاست‌گذاران بانک مرکزی احتمال دو افزایش دیگر را در سال جاری نشان دادند و این موضوع انتشار صورت‌جلسه فدرال رزرو در نشست ژوئن را به شدت مورد توجه قرار می‌دهد زیرا معامله‌گران به دنبال سرنخ‌های بیشتر در مورد چشم‌انداز بانک مرکزی ایالات متحده هستند.

صادرکنندگان برای حمایت از قیمت‌ها «هر کاری لازم باشد» می‌کنند

این هفته تولیدکنندگان بزرگ عربستان سعودی و روسیه و همچنین الجزایر توافق کرده بودند که در تلاش برای افزایش قیمت نفت، عرضه خود را در ماه اوت کاهش دهند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه در کنفرانسی گفت که همکاری روسیه و عربستان سعودی همچنان به عنوان بخشی از ائتلاف اوپک پلاس ادامه دارد و «هر کاری که لازم باشد» برای حمایت از بازار انجام خواهد داد.

منبع: اکوایران

نظرات