خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ارزهای هک شده پیدا شد / بزرگ‌ترین مصادره تاریخ ارزهای دیجیتال!

کوین 11

بزرگ‌ترین توقیف ارز دیجیتال در تاریخ فدرال رزرو با توقیف ۳/۶ میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت شده از یک صرافی به وقوع پیوست.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته فدرال رزرو بزرگ‌ترین مصادره مالی وزارت‌خانه را شناسایی کرد. یک زوج نیویورکی به اتهام پولشویی ۴/۵ میلیارد دلاری با ارز دیجیتال دستگیر و ۳/۶ میلیارد دلار ارز دیجیتال آن‌ها توقیف شد.

ایلیا لیختنشتاین ۳۴ و همسرش مورگان ۳۱ ساله قصد داشتند ارزهای دیجیتالی که در هک بزرگ صرافی bitfinex در سال ۲۰۱۶ به سرقت رفته بود را از آمریکا خارج کنند.

به گفته مقامات دادگستری، جرم این زوج جوان پولشویی و کلاهبرداری از دولت آمریکا اعلام شده که در کمترین حالت ۲۵ زندان در انتظار این زوج است.

فدرال رزرو اعلام کرده هکرهای صرافی bitfinex این دو زوج نبودند اما با علم بر دزدی بودن ارزهای دیجیتال اقدام به پولشویی کردند.

با روی کار آمدن ارزهای دیجیتال هک و پولشویی در آمریکا شدت گرفته و مقامات ایالات متحده به دنبال راهی برای توقف اقدامات مخرب جنایتکاران با ارزهای دیجیتال است.

در سال گذشته میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال ارسال شده برای مافیای روسی در آمریکا توسز فدرال رزرو شناسایی و توسط FBI پیگیری شد.

تام رابینسون، بنیانگذار شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Elliptic در مصاحبه با CNN گفت: سوابق پاک نشدنی بلاکچین می‌تواند به مجریان قانون در شناسایی فعالیت‌های مجرمانه کمک کند. حتی کسانی که از تکنیک‌های خاص و پیچیده پولشویی می‌کنند هم قابل شناسایی‌اند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات