بیت‌کوین سرگردان / مهم‌ترین مقاومت بیت‌کوین! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بیت‌کوین سرگردان / مهم‌ترین مقاومت بیت‌کوین!

کوین 14

بیت‌کوین دیروز به مقاومت ۳۲ هزار دلار حمله کرد اما موفق نشد این مقاومت را پشت سر بگذارد و دوباره تا ۳۱ هزار دلار ریخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاید مهم‌ترین مقاومت بیت‌کوین همین محدوده ۳۲ هزار دلار باشد. اگر بیت‌کوین این محدوده را پشت سر بگذارد احتمالا خطر ریزش به زیر ۲۰ هزار دلار از بین می‌رود و خیال سرمایه‌گذاران راحت می‌شود. زمانی که بیت‌کوین این مقاومت را بشکند احتمالا تقاضای بازار افزایش پیدا می‌کند.

البته بازار هنوز ابهامات زیادی دارد و یکی از مهم‌ترین ابهامات نرخ بهره است. اگر قرار باشد که نرخ بهره دوباره افزایش پیدا کند احتمالا این بار دیگر محدوده حمایت ۳۰ هزار دلار از دست می‌رود. افزایش نرخ بهره اصلا بعید نیست چون تورم آمریکا در حال اوج گرفتن است و تنها چاره‌ای که برای فدرال رزرو مانده افزایش نرخ بهره است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که رشد قیمت بیت‌کوین و بازار، نوعی تله گاوی است و به زودی این رمزارز ریزش می‌کند در نتیجه محدوده ۲۸ هزار دلار را از دست می‌دهد. این سناریو اصلا بعید نیست چون بازار تقاضای زیادی ندارد و صرفا عرضه در این محدوده کم است. همچنین به نظر می‌رسد که حمله مقاومت ۳۲ هزار دلار خیلی قوی نبود و احتمالا زیاد کارساز نیست.

احتمال ریزش بیت‌کوین

تحلیلگری به نا کاپو در رابطه با پیش‌بینی خود از بازار می‌گوید:

«من هنوز هم به ریزش معتقدم. هنوز هم می‌گویم ریزش ۴۰ تا ۶۰ درصدی آلت‌کوین‌ها و ۲۵ تا ۳۰ درصدی بیت‌کوین اتفاق می‌افتد. من روی قیمت ۱۰ هزار دلار این رمزارز را خریدم و روی قیمت ۴۱ هزار دلار فروختم. حالا فقط استیبل‌کوین دارم و منتظرم که به بازار ورود کنم.»

اگر بیت‌کوین بتواند مقاومت ۳۲ هزار دلار را پشت سر بگذارد و بالای این مقاومت نثبیت شود، می‌توانیم بگوییم که احتمالا خظر ریزش به ۲۳ هزار دلار از بین می‌رود اما اگر نتواند یک مقاومت را پشت سر بگذارد کار سخت می‌شود. مهم‌ترین حمایت هم ۲۸ هزار دلار است.

 

نظرات