تاثیر ورشکستگی سیلیکون ولی بر بازار NFT/ مقاومت NFT تراشه آبی در تلاطم بازار – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تاثیر ورشکستگی سیلیکون ولی بر بازار NFT/ مقاومت NFT تراشه آبی در تلاطم بازار

ezgif.com gif maker 2023 03 17T125041.592

ورشکستگی بانک آمریکایی تاثیرات منفی خود را بر حجم معاملات و تعداد سرمایه‌گذاران بازار NFT را گذاشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ورشکستگی بانک سیلیکون‌ولی بر بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تاثیر منفی گذاشته است. بر اساس آمارهای موجود، تنها 11 هزار و 440 معامله‌گر بازار NFT در ۱۱ مارچ سال جاری فعال بودند.

این آمار، پایین‌ترین میزان معامله‌گران فعال از نوامبر سال ۲۰۲۱ بوده استسقوط بانک آمریکایی سیلیکون‌ولی، تاثیر شدیدی بر حجم معاملات بازار NFT نیز گذاشته است، چرا که سرمایه‌گذاران به دلیل ترس از پیامد‌های سقوط این بانک بزرگ، از بازار خارج شدند.

تاثیر سقوط سیلیکون ولی بر بازار NFT

بر اساس گزارش ۱۶ مارچ پلتفرم DappRadar، حجم معاملات NFT تا پیش از این ورشکستگی، بین ۶۸ میلیون دلار تا ۷۴ میلیون دلار در نوسان بوده است. پس از سقوط سیلیکون ولی، حجم معاملات این دارایی‌های دیجیتال به ۳۶ میلیون دلار در ۱۲ مارچ ریزش کرده استاز ۹ تا ۱۱ مارچ سال جاری، میزان فروش روزانه NFTها حدود ۲۷.۹ درصد ریزش داشته است. در ۱۱ مارچ نیز تنها ۱۱۴۴۰ معامله‌گراین بازار به شکل فعال بودند.

این گزارش به این نکته اشاره می‌کند که دیپگ شدن (جدا شدن وابستگی به دلار) استیبل‌کوین USDC و کاهش قیمت آن به ۰.۸۸ دلار نیز باعث خروج سرمایه‌گذاران از بازار NFT و کاهش فعالیت این بازار شده است.

حجم NFT
روند حجم معاملات و فروش تمام شبکه‌ها از 11 تا 13 مارچ 2023 (منبع: DappRadar)

NFT تراشه آبی مقاوم در برابر تلاطم بازار

با وجود کاهش حجم معاملات در این بازار، کف قیمتی کلکسیون‌های NFT تراشه آبی مانند Bored Apes Yacht Club وCryptoPunks کاهش چندانی را تجربه نکرده است. ریکاوری قیمت این کلکسیون‌ها سریع رخ داد. این امر نشان‌دهنده مقاومت و ثبات آنهاست.

همچنین این موضوع نشان می‌دهد که NFTهای تراشه‌ آبی در بازار متلاطم نیز سرمایه‌گذاری مناسبی محسوب می‌شوند. یکی دیگر از دلایل تاثیرناپذیری این کلکسیون‌ها از نوسانات اخیر بازار، تیمی است که پشت این کلکسیون‌ها قرار گرفته است.

تغییرات قیمت NFT

کاهش دو درصدی کف قیمت کلکسیون BAYC (منبع: OpenSea)

برای اطلاعات بیشتر درباره ان‌اف‌تی تراشه آبی، گزارش‌های گران‌ترین پروژه‌های NFT فروخته شده در جهان و ان‌اف‌تی‌ تراشه آبی چیست و چه کاربردی دارد؟ را مطالعه کنید.

نظرات