خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازگشت بیت کوین به سطح 27 هزار دلار / سیگنال شکایت SEC خنثی شد

Bitcoin Will Hit 100K Says Cardano Founder

بیت کوین پس از مواجهه با افت قیمت ناشی از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه بایننس، به سطح 27 هزار دلار بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه صرافی بایننس باعث ایجاد ابهام در بازار ارزهای دیجیتال شده و بر دارایی‌های دیجیتالی مختلف تأثیر گذاشته است. با این حال، بیت کوین توانست شتاب قیمتی خود را بازیابد و حرکت صعودی را در ابتدای امروز آغاز کند.

در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، ویکرام رای، اقتصاددان ارشد شرکت خدمات مالی TD Economist ، روند جهانی دلارزدایی را بررسی کرد و ارزهایی را که به طور بالقوه می‌توانند سلطه دلار آمریکا را به چالش بکشند، مشخص کرد. وی در ادامه از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، یورو و یوان چین به عنوان رقبای مهم این ارز یاد کرد.

ویکرام رای توضیح داد که بسیاری از کشورها فعالانه به دنبال جایگزین‌هایی برای کاهش اتکای خود به دلار آمریکا برای تجارت بین‌المللی و تراکنش‌های بانکی فرامرزی هستند.

وی با اشاره به ارز مشترک برنامه‌ریزی شده بریکس که انتظار می‌رود در اجلاس سران گروه اقتصادی آتی مورد بحث قرار گیرد، تاکید کرد که تلاش‌های فزاینده دیگری نیز برای از بین بردن وضعیت دلار وجود دارد. ویکرام رای همچنین بر تهدید بالقوه برای تسلط دلار آمریکا ناشی از افزایش ارزهای دیجیتال، به ویژه ارزهای صادر شده توسط بانک های مرکزی تاکید کرد.

وی پیشنهاد کرد که اگر ارزهای دیجیتال جایگزین به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند، می‌توانند موقعیت دلار را به عنوان وسیله پرداخت تضعیف کنند. علاوه بر این، رای اضافه کرد که رمز ارزها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌توانند در آینده جایگزین ارزهای سنتی شوند.

SEC به دنبال مسدود کردن دارایی‌های بایننس ایالات متحده

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با ارائه یک درخواست اضطراری در روز سه شنبه اقدام قاطعانه‌ای انجام داده است. این طرح به دنبال مسدود کردن فوری دارایی‌های تحت کنترل BAM Management Holdings US و BAM Trading Services  است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار به شکل فوری از دادگاه می‌خواهد تا قرار منع موقت دارایی‌های این صرافی را صادر کند.

حکم دادگاه دیگری از کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر الزام مدیریت چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی بایننس، برای ارائه دلایل قانع‌کننده برای تأخیر در صدور حکم اولیه تأکید دارد. به طور مشابه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار بایننس را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده و اجازه به آمریکایی‌ها برای استفاده از پلتفرم بین المللی آن متهم کرده است.

به دنبال این خبر سرمایه گذاران مضطرب شدند. با این حال، ژائو اطمینان داد که این تأثیر محدود به بایننس آمریکا است و روی Binance.com یا سایر صندوق‌ها تأثیری ندارد. این شفاف سازی بازار را آسوده کرد و قیمت بیت کوین دوباره شتاب خود را بازپس گرفت.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

از نظر تکنیکال، بیت کوین در حال حاضر در محدوده 26 هزار و 800 دلار معامله می‌شود که از سطح حمایت 25 هزار و 400 دلار بازگشته است.

در حال حاضر، بیت کوین با مقاومت در حدود 27 هزار و 350 دلار مواجه شده است و شکل گیری یک کندل نزولی در این سطح نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است در حال افزایش باشد.

با نگاهی به سایر شاخص‌های فنی و میانگین‌های متحرک، هر دو شاخص قلمرو صعودی را حفظ کرده و نشان می‎دهند که فشار خرید همچنان ممکن است غالب باشد. با این حال، برای اینکه بیت کوین حرکت صعودی خود را حفظ کند، باید از سطح 27 هزار و 350 دلار عبور کند. بنابراین، نظارت بر عملکرد قیمت در سطح مذکور بسیار مهم است، زیرا به‌عقیده تحلیلگران بازار، این سطح برای معامله‌گران، نقطه محوری خواهد بود.

نظرات